top of page
Search

Pre Ukrajinu sa spojili aj rockeri a metalisti

Vlajky, trasparenty, motto „Sláva Ukrajine!“, silná atmosféra, súcit a solidarita davu rôznych vekových kategórií v kombinácii s umením a kultúrou. Toto všetko zažilo bratislavské Hlavné námestie včera, 27. februára 2022, na akcii Koncert pre Ukrajinu (Концерт для України) organizovanej festivalom Pohoda, ktorá bola naživo vysielaná online, ale aj na stanici Jednotka.


Foto: Denis Kollár

Každý z interpretov venoval Ukrajine niečo málo zo svojej tvorby, iní zvolili ukrajinské alebo slovenské piesne. Za nimi sa na LED obrazovke objavovali vizuálne diela viacerých umelcov a umelkýň, ktorí svojským spôsobom reagovali na súčasnú situáciu. Vysielali sa aj videopozdravy z Ukrajiny. V závere mala príhovor aj prezidentka Zuzana Čaputová.


Štefan Chrappa alias Pišta Vandal (Čad). Foto: Denis Kollár

Rockovú scénu tu reprezentovali Saténové ruky so skladbou „Gravitácia“, Para, ktorej basgitaristom/spevákom je aj súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo a Ukrajinčan Rodion Sun Lion, ktorý okrem rovnomenného sólového projektu pôsobí v ďalšej kapele, Charmsove deti, zo Žiliny. Neskôr nasledovali jediní predstavitelia metalu na Koncerte pre Ukrajinu – svätojurskí thrasheri Čad na čele s Pištom Vandalom a ich „Na to si tu!“, undergroundoví alt-rockoví veteráni Bez ladu a skladu z Trenčína a punkoví anti-fašisti RozpoR, ktorí nenachádzali slušného slova na ruskú vládu a prezidenta Putina a predviedli svoju typickú šou so svetlicami. Keď dohoreli svetlice, nahradila ich vlajka „Refugees Welcome“.


Kapela RozpoR. Foto: Denis Kollár

30 views0 comments
bottom of page