top of page
Search

Predpredaj sólového debutu a nový singel Esu Holopainena

AKTUALIZÁCIA: Pred štyrmi dňami, 20. apríla, Nuclear Blast zverejnili oficiálny trailer, v ktorom Holopainen približuje začiatky svojho sólového debutu.


Fínsky metalový gitarista a zakladateľ Amorphis Esa Holopainen dnes, 26. marca 2021, spustil predpredaj svojho debutového albumu Silver Lake, ktorý 28. mája vydá Nuclear Blast. Bude dostupný ako CD digipak, vinyl v rôznych prevedeniach, limitovaný boxset a samozrejme tiež digitálne.Spolu so štartom predpredaja Holopainen zverejnil svoj prvý emotívny singel, „Storm“, kde mu hosťoval folk rockový spevák Håkan Hemlin (Nordman). Hemlin ale nebol jediným hosťom. Album Silver Lake, s výnimkou rovnomennej titulnej piesne, obsahuje hlasy ďalších piatich vokalistov zo Škandinávie a Holanďanky Anneke van Giersbergenovej.


Zdroj: Nuclear Blast

„‚Storm‘ je práve vonku a je prvým vydaním albumu Silver Lake od Esu Holopainena. Dúfam, že si ho všetci užijete tak ako ja. Pozrite si úžasné video od režiséra Oweho Lingvalla. Nakrúcalo sa na Kanárskych ostrovoch, kde Håkan a Owe strávili veľa času hľadaním dokonalých lokalít. Samotná ‚Storm‘ je chytľavou a emotívnou piesňou, pri ktorej Håkan odviedol neuveriteľnú prácu. Som skutočne poctený, že som ho dostal na palubu a táto pieseň je dobrým dôkazom toho, že je stále jedným z najlepších spevákov. Nech sa vám darí, priatelia!“ – slová Esu Holopainena na sociálnych sieťach

Zoznam skladieb Silver Lake:

1. „Silver Lake“ 2. „Sentiment“ (feat. Jonas Renkse) 3. „Storm“ (feat. Håkan Hemlin) 4. „Ray of Light“ (feat. Einar Solberg) 5. „Alkusointu“ (feat. Vesa-Matti Loiri) 6. „In Her Solitude“ (feat Tomi Joutsen) 7. „Promising Sun“ (feat. Björn „Speed“ Strid) 8. „Fading Moon“ (feat. Anneke Van Giersbergen) 9. „Apprentice“ (feat. Jonas Renkse)

Zdroj: Nuclear Blast

21 views0 comments
bottom of page