top of page
Search

Prvé kapely a štart predpredaja festivalu Basinfire 2023

Na stránkach festivalu Basinfirefest bol tri dni dozadu o 13:00 spustený predpredaj prvej edície lístkov na Basinfire 2023, ktorý má termín 22. až 25. júna. Táto edícia obmedzená na 500 vstupeniek za 1 790 Kč sa však v priebehu niekoľkých hodín vypredala, a tak je už v súčasnosti dostupná nová edícia za cenu 1 990 Kč.


Nikto ale nechce kupovať zajaca vo vreci, a tak tu s jeho spustením máme nielen prvé skupiny, ale aj jedného z headlinerov festivalu. Tými je v roku 2020 pôvodne oznámená austrálska mašina Airbourne, ktorá nakoniec zo súpisky vypadla a vlani nemohla. A tak vám ich vezieme tento rok na 17. ročník, kde nepochybne, ako je ich dobrým zvykom, ovládnu pódium. To ale ovládnu aj Pain, elektro-industriálny projekt Petera Tägtrena z Hypocrisy, ktorý po dvoch albumoch s Lindemann, projektom speváka Rammstein, zas konečne plánuje uniesť poslucháčov do Pain-vesmíru s novou hudbou. Pre organizátorov je veľkou cťou aj získanie prog-velikánov Queensrÿche. Tí prídu s novým, fantastickým štúdiovým počinom Digital Noise Alliance, ktorý je ďalším pokračovaním v obrodení kapely. Novú štúdiovku privezú aj thrashoví klasici Tankard, ktorí sa na Basine predstavia po prvýkrát a bude to rovno k 40. výročiu vzniku kapely. Pivo teda potečie prúdom.


Potom tu v zostave máme The Fialky, ktorí viac ako 20 rokov stoja v popredí český punkový scény, riekou Labe krstení Driák s ich „echtovým“ punk rockom a Frozen Poppyhead, mladú crossover úderku z Českých Budějovíc s modernou a groove rytmikou, čo sa melódií. Zostaňte naladení, ďalšie kapely budú čoskoro pribúdať.


Vstupenky je možné zakúpiť na stránke festivalu.


Zdroj: Obscure Promotion

10 views0 comments
bottom of page