top of page
Search

Prvé mená v zostave Brutal Assaultu 2023

Po prvej vlne vstupeniek na 26. ročník Brutal Assaultu sa zaprášilo, preto treba začať odhaľovať, na čo sa natešení fanúšikovia môžu tešiť. Aj keď aktuálne potvrdená desiatka kapiel pôsobí značne deathmetalovo, fanúšikovia vyhľadávajúci v zostave festivalu diverzitu a novum, sa nemusia obávať, v budúcej várke sa kormidlo otočí zas iným smerom.Ťažko v aktuálnej desiatke vybrať silnejšieho interpreta, keď sa to v nej pilieri žánrov len blyští. Začnime návratom hardcore legendy Biohazard, ktorá od roku 2015 nekoncertuje, nenahráva. Ale správny čas nadišiel a Biohazard v pôvodnej zostave si na vás chystajú tie najťažšie kalibre. Prvýkrát na Brutali budú excentrickí coristi Beartooth, ktorých koncerty sú doslova explozívne. Prvýkrát sa ukážu tiež old-school smrťáci Gatecreeper alebo kanadský tech-death uragán Archspire.


Update však má silu deathmetalovej légie. Ako by nie, nesmrteľný kult „Legion“ privezú Deicide k jeho 30 rokom. Novinky sa naopak dajú očakávať od drviacich Dying Fetus, uctiť (sic!) bude možno aj švédskych bohov Hypocrisy, kultový Napalm Death či samotný konvoj smrti z Údolia kráľov, ktorý opäť doputuje až do Josefova – Nile.


V neposlednom rade sú na súpiske Trivium. Do party Matta Heafyho sa na posledných troch doskách opäť navrátilo mladické nadšenie, čím Trivium naspäť získali nielen energiu, rýchlosť a dynamiku, ale aj prierazné riffy a zapamätateľné melódie vrátane chytľavých, nie vtieravých refrénov. A ich nový singel ukazuje, že v tom mieni ďalej pokračovať.


Organizátor bude čoskoro pokračovať v ďalšom odhaľovaní line-upu Brutalu #26, vy si medzitým môžete atmosféru festivalu pripomenúť v aftermovie z tohto roka. Zostaňte naladení.


Vstupenky nájdete na stránke festivalu.


Zdroj: Obscure Promotion

6 views0 comments
bottom of page