Search

Prvý singel nadchádzajúceho albumu Dark the Suns

Fínska melodicko-metalová skupina Dark the Suns sa chystá neskôr v tomto roku, prostredníctvom Inverse Records, vydať svoj, zatiaľ bezmenný, piaty štúdiový album. Včera zverejnili jeho prvý singel s názvom „Kun Aallot Kallioihin Murtuu“.Spevák/gitarista Mikko Ojala uviedol:

„Kun Aallot Kallioihin Murtuu je prvý singel z nášho 5. albumu. Pieseň hovorí o smútku a smútku a o tom, ako jedného dňa budete musieť zabudnúť a ísť ďalej vo svojom živote.“

Dark the Suns založil Mikko Ojala v roku 2005. Nasledujúci rok sa kapela rozrástla, keď pribudli traja noví členovia (basgitaristka Inka, klávesista Juha a bubeník Markus), a v tom istom roku podpísala zmluvu s vydavateľstvom Firebox Records.


Inka a Mikko Ojaloví. Zdroj: Inverse Records

Počas rokov 2007 až 2010 im Firebox Records vydali tri plnohodnotné albumy, konkrétne In Darkness Comes Beauty, All Ends in Silence a Sleepwalking in a Nightmare. Počas tohto obdobia skupina odohrala množstvo živých vystúpení. V priebehu rokov došlo v zostave k určitým zmenám, ale Mikko a Inka sú nepretržite spolu a tvoria hudbu. Medzi rokmi 2013 a 2020 bola kapela neaktívna, no potom sa Mikko a Inka rozhodli obnoviť spoluprácu. Bol to naozaj prirodzený spôsob, ako pokračovať v hudbe ako duo, pretože počas všetkých tých rokov napísali takmer všetku hudbu a texty skupiny.


V rokoch 2020 a 2021 im Inverse Records vydali štyri single zo štvrtého albumu Suru Raivosi Sydämeni Pimeydessä. Album obsahuje desať skladieb melancholickej a melodickej fínskej metalovej hudby. Kapela vždy opisovala svoju hudbu ako „nádherné klavírne melódie a temné vokály“.


Zdroj: Inverse Records. Autor: Inka Ojala

5 views0 comments