top of page
Search

Račiansky amfiteáter opäť v zajatí špičkových tribute kapiel

Ak bol minulý rok jedným z vašich obľúbených festivalov račiansky Tribute Fest, máme pre vás dobrú správu už budúcu sobotu, 6. augusta 2022, sa tento festival dočká svojho druhého ročníka. Tentokrát si na svoje prídu fanúšikovia kapiel Iron Maiden, Helloween, KoRn, Red Hot Chili Peppers, Guns N' Roses a Black Sabbath, keďže práve týmto skupinám vzdávajú hold účinkujúci, pochádzajúci tentokrát zo Slovenska, z Česka a z Maďarska. Novinkou však je, že organizátori podporia aj autorskú tvorbu dvojice zúčastnených formácií, ktorá bude spestrením priebehu festivalu.


Ilustračný záber z vystúpenia kapely Mötherhööd na minuloročnom Tribute Feste. Foto: Denis Kollár

Šiesty augustový podvečer odštartuje v amfiteátri v Knižkovej doline už o tretej popoludní, hodinu po otvorení areálu, kapela Iron Maiden Bratislava, ktorá, ako jej názov napovedá, do Rače dovezie najznámejšie hity britských heavy metalových legiend Iron Maiden. Bratislavskú formáciu na pódiu neskôr vystrieda martinská, konkrétne pätica Eufory. Tá bude prvou z dvoch kapiel, ktoré v račianskom amfiteátri predstavia aj svoju vlastnú tvorbu, doplnenú o skladby nemeckých metalistov Helloween. No a druhá skupina, ktorá na Tribute Feste predstaví aj vlastnú tvorbu, príde na pódium račianskeho amfiteátra hneď po tej prvej. Budú ňou chalani z KoRn SK, ktorí okrem tvorby amerických nu-metalistov KoRn predstavia aj skladby kapely Head2Down, ktorá je ich domovským projektom.


Trojicu slovenských skupín neskôr vystrieda trojica zahraničných „headlinerov“. Ako prvá vystúpi česká formácia Paprikacze, ktorá nadviaže na júnový bratislavský koncert Kalifornčanov Red Hot Chili Peppers. Práve partia okolo Anthonyho Kiedisa je totiž tou, ktorej hity česká tribute kapela prenesie z Národného futbalového štadióna, kde nedávno zazneli v originálnom znení, do prostredia račianskych vinohradov. Neskôr „papričky“ vystriedajú „zbrane a ruže“ - priestor dostanú hity kapely Guns N' Roses, ktoré zaznejú v podaní maďarskej tribute skupiny The Reckless Roses. Maďarská tribute scéna je známa svojou svetovou kvalitou, a tak sa fanúšikovia Axla Rosea, Slasha a spol. majú rozhodne na čo tešiť. No a záver druhého ročníka Tribute Fest-u jeho organizátori zverili do rúk českej kapele The Black Sabbath DIO tribute tešiť sa tak môžete aj na hity Black Sabbath z čias Ozzyho Osbournea, no predovšetkým z éry Ronnieho Jamesa Dia.


Okrem kvalitných koncertov sa diváci môžu tešiť aj na občerstvenie, aké ku každému správnemu letnému festivalu patrí z jedál budú v areáli k dispozícii burgre, langoše či dokonca pečené prasiatko, z nápojov zas račianske remeselné pivá a vína či miešané drinky. Ak táto zaujímavá hudobno-gastronomická ponuka zaujala aj vás, neváhajte a príďte 6. augusta 2022 do amfiteátra v bratislavskej Rači. Lístky, predávané v sieti Predpredaj.sk, nájdete tu (držitelia preukazu ZŤP a deti do 12 rokov, prichádzajúce s platiacim dospelým, majú po preukázaní sa preukazom ZŤP/kartičkou poistenca vstup zdarma), viac informácií o druhom ročníku Tribute Festu zase v udalosti na Facebooku.


Zdroj: Tribute Fest

39 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page