top of page
Search

Radšej si prežeňte guľku hlavou – návrat Get the Shot do Prahy

Po tom, čo Get the Shot v októbri predviedli pred Lionheart a Terror, organizátori nemohli toto turné nechať tak. Budúci týždeň sú tu s Thrown a Ithaca opäť.Má zmysel Get the Shot predstavovať? Pre ich ultra divoké koncerty je táto energická hardcore/punková partia z kanadského Quebecu, ktorá vznikla v roku 2009, dobre známa snáď všade na svete, organizátori len apelujú, nech si spomeniete, čo vlani urobili na Brutali a pred polrokom v Prahe pred Lionheart s Terror. Lepšie si snáď prehnať hlavu guľkou.Počas nespočetnom množstve turné po celom svete sa Get the Shot na svojich cestách inšpirovali mnohými kapelami a zdokonalili svoj zvuk, pričom sa nechali ovplyvniť aj umelci ako Obituary, Cannibal Corpse alebo Machine Head. Základom je ale zvuk podobný hardcore kapelám 90. rokov, ktorý obsahuje prvky thrash metalu rokov 80. – jednoducho nenáročné oduševnené „hácičko“ podfarbené zúfalstvom chladnej a nespokojnej mladosti.


Žiadna móda, žiadne kučierky, žiadne klamstvá. Get the Shot sú predovšetkým o hneve a zlobe voči tomuto drsnému miestu, v ktorom žijeme.Na mieste budú dve predkapely. Úplne nový švédsky kvartet Thrown, na čele ktorého stojí bývalý spevák Grieved Marcus Lundqvist, a britská úderka Ithaca na čele s neprehliadnuteľnou Djamilou Yasmin Azzouz, ktorá je momentálne jedným z najzaujímavejších hlasov na scéne.Štyria mizantropovia Thrown sa uhniezdili pri Arising Empire a vo svojej hudbe sa prezentujú texty plnými hnevu a sebanenávisti a účinne kombinujú intenzívne, drvivé gitary s chytľavými, ale agresívnymi vokálnymi rytmami bez akýchkoľvek spievaniek. A keď si dosadíte produkciu Bustera Odeholma (Humanity's Last Breath/Vildhjarta), ktorý sa stal aj bubeníkom kapely, máte o zvuku ich core/metalu jasno.Ithaca vznikla zo spoločnej lásky k metalickému hardcoru a zúfalstvu nad jeho nedostatočnými ambíciami, preto hudobne aj vizuálne spochybňujú všetko, čo ste si o kapele, ktorá robí heavy hudbu, doteraz mysleli. Miešajú metalcore a blackgaze, hardcore s industriál metalom 90. rokov, progresivitu 70. rokov s nádychom power popu 80. rokov a dodávajú blyštivé balenie estetiky, ktorá čerpá z dedičstva predkov členov, queer/non-konformnej identity a ikonických postáv avantgardy, nové vlny a postpunk kultúry. Aj pri vynaliezavosti a prístupnosti ale furt zúrivé a divoké: Ithaca!


Predpredaj vstupeniek, dostupný na stránke Obscure Promotion, končí o polnoci pred koncertom a beží aj v sieťach Ticketmaster a GoOut, najlacnejšie vstupenky však nenájdete.


Zdroj: Obscure Promotion

24 views0 comments
bottom of page