top of page
Search

RECENZIA: Alice Cooper a jeho „detroitské príbehy“

Jeden z najlegendárnejších rockerov sveta, Alice Cooper, je späť! Aj vo svojich sedemdesiatich troch rokoch, ktoré začiatkom februára oslávil, prišiel s plnohodnotným novým albumom. Ten sa volá Detroit Stories, uzrel svetlo sveta 26. februára a jeho názov odkazuje na rodisko speváka, vlastným menom Vincenta Damona Furniera.„Detroitských príbehov“, ako znie preklad názvu albumu, je spolu pätnásť. Za mňa najlepšími sú napríklad prvé dva, „Rock and Roll“ a „Go Man Go“, ale aj „Hail Mary“, „Detroit City 2021“ či „Sister Anne“.


Album je jedným z tých, ktoré vás chytia už v prvých sekundách jeho počúvania. Typický hlas Alicea Coopera, chytľavé predovšetkým gitarové linky (no nezaostávajú ani bicie) – ideálna rocková kombinácia. Je ale počuť, že album je novšieho dáta – niektorí fanúšikovia klasického rocku z minulého tisícročia (napríklad Aliceovho hitu „Poison“) by teda nad ním mohli ohŕňať nos. No netreba sa nechať odradiť, album je kvalitným dielom hodným mena takého veľkého, akým Cooper bezpochyby je.


Detroit nie je len mestom, ktoré preslávila rapová legenda Eminem, či niekdajšou baštou amerického automobilového priemyslu – vďaka Aliceovi Cooperovi je aj mestom kvalitného rocku, a to aj v roku 2021. Presvedčiť sa o tom môžete v Detroit Stories, ktoré už teraz môžete nájsť vo vašom obľúbenom obchode s hudobnými nosičmi, ale aj na streamovacích platformách.Zdroj: Atom Splitter PR

16 views0 comments
bottom of page