Search

RECENZIA: Dusk Within – Vicious Circle

Emotívny klavír, blastbeaty, growling či uchu lahodiace gitary. Na slovenskej hudobnej scéne sa objavila ďalšia ambiciózna debutová nahrávka. Prvého apríla uzrel svetlo sveta šťavnatý death metalový album Vicious Circle od nesmierne talentovanej kapely Dusk Within z Bratislavy.


Začínajú zľahka. Úvodná inštrumentálka „Awakening“ ti pohladí srdce aj dušu a upokojí myseľ. Vzápätí sa ti však vďaka nasledujúcej skladbe „Under a Burning Sky“ rozpumpuje srdce do šialeného death metalového tempa. Titulná skladba „Vicious Circle“ prináša znepokojivú atmosféru a napadne tvoje uši agresívnymi blastbeatmi a skreslenými gitarami.Ani v sedem minútovej skladbe „Untrodden Ways“ hudobníci nezapreli svoju divokosť. Záverečná melancholická „The Way of the Universe“ skvele uzatvára pôsobivý a hudobne rozmanitý debut bratislavskej kapely. Každá skladba bola niečím špecifická, na prvé miesto však patrí určite „Untrodden Ways“ s hlbokým textom a slušnou dávkou špinavých riffov.


Práve texty hrajú na tomto vydarenom „épéčku“ dôležitú rolu. Rozprávajú o nepoučiteľnosti človeka ako takého. Ten zatvára oči pred sebadeštrukciou a strateným významom svojho života pretože odmietol vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Neuvedomuje si chyby, ktoré spravil vďaka čomu musí čeliť stále dokola tým istým lekciám v živote a stráca sa v začarovanom kruhu.


Autor textu: Veronika SomorovskáZdroj: Facebook/Dusk Within

55 views0 comments