top of page
Search

RECENZIA: Foo Fighters – Medicine at Midnight

Skupina Foo Fighters, akási „novodobá Nirvana“ (či už podľa žánrov, v ktorých tvorí, alebo aj podľa jej zakladateľa, ktorým je bývalý bubeník kapely Kurta Cobaina Dave Grohl), ani v týchto ťažkých časoch nezaháľa. Podobne, ako mnohí ich kolegovia z hudobnej branže, aj Foo Fighters začali rok 2021 novým albumom – a to aj napriek nedostatku možností odprezentovať ho pred publikom.Album Medicine at Midnight má síce len deväť skladieb, no keď ho raz začnete počúvať, už tak ľahko neprestanete. Je totiž plný chytľavých rockových tónov, ktoré v časoch predpandemických vypredávali aj také festivaly, ako je napríklad budapeštiansky Sziget.


V preklade „Lieky o polnoci, minimálne v tomto hudobnom podaní, chutia dobre už od začiatku - od skladby Making a Fire, ktorá mi síce na začiatku pripomenula Kravitzovo Fly Away, no neskôr sa, spolu s celým zvyškom albumu, niesla skôr v duchu menej alternatívnej Nirvany, odetej do moderného kabátiku. Okrem úvodnej skladby ma oslovili napríklad aj posledná – Love Dies Young, ale aj Waiting on a War či Medicine at Midnight. Mimochodom, vedeli ste, že Dave Grohl, ktorého spev a hra na gitare znie celou dĺžkou albumu, má slovenské korene?


Tak či onak, členovia Foo Fighters svojim fanúšikom, ale aj tým, ktorí o ich tvorbu len zavadili, ukázali, že sú stále vo skvelej forme a pripravení opäť vymetať štadióny a festivaly po celom svete. Samozrejme, akonáhle to situácia vo svete dovolí. Nateraz nám však neostáva iné, než siahnuť po obľúbenom prehrávači či otvoriť aplikáciu obľúbenej streamovacej platformy a spríjemniť si tak lockdown aspoň ich novou hudbou.Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Raph_PH

31 views0 comments
bottom of page