top of page
Search

RECENZIA: Induction – Born from Fire

V akom svete dnes žijeme? Vo svete utopenom v chaose a nenávisti. Ohnivé melódie sprevádzajú texty plné hnevu a vzbury, ale i nádeje. Tak by sa v skratke dal popísať album Born from Fire, ktorý vydala nemecko-česká formácia pod Atomic Fire Records len nedávno.


Samotný názov albumu hovorí sám za seba. Je plný energických a živých skladieb, ktoré ťa nakopnú a vtiahnu do tvrdej melodickej hudby so spevavými gitarovými dvojhlasmi Tima Kanou Hansena a Marcosa Rodrígueza. V titulnej piesni „Born from Fire“ ťa ihneď po gitarovom sóle prekvapia eletronické prvky, ktorými ťa na pár sekúnd prenesie aj do sveta elektronickej hudby.Skladbu „Scorched“ rozohrajú symfonické prvky a po nej následuje mierne nevýrazna a menej zapamätateľná pieseň „Fallen Angel“. Netýka sa to však absolútne energickej skladby „Embers“ či „Queen of Light“.Nesmiem zabudnúť na „Go to Hell“, pieseň nenávisti a vzdoru. Hovorí o skazenom svete a vláde zla. „Order & Chaos“ sa pláva v atmosfére chaosu a neistoty narozdiel od „I'm Alive“ plnej nádeje a sily prežiť v tomto už spomínamom skazenom svete. Album obsahuje dvanásť skladieb, z ktorých si zaručene minimálne jednu obľúbiš.


O obal albumu sa postaral Peter Sallai, ktorý pracoval aj v minulosti pre Sabaton, Jinjer a či Powerwolf a o mix a mastering sa postaral Jacob Hensen.


Autor textu: Veronika SomorovskáZdroj: Atomic Fire Records

13 views0 comments
bottom of page