top of page
Search

RECENZIA: Limp Bizkit – Still Sucks

Ak ste to ešte nezachytili, tak áno, čítate správne – americkí nu metalisti Limp Bizkit sú späť. Po tom, ako v roku 2011 kapela vydala svoj doposiaľ posledný album Gold Cobra, nasledovaný rozličnými informáciami o nasledujúcom nosiči, tento uzrel svetlo sveta až o dekádu neskôr. A to nie pod názvom Stampede of the Disco Elephants, o ktorom členovia kapely vraveli v čase odchodu z vydavateľstva Cash Money Records, ale pod menom Still Sucks.Na otázku, či je kapela Limp Bizkit „stále na hovno“ (ako hlása názov albumu, hovoriaci ústami jej „hejterov“), si môžeme odpovedať sami pri počúvaní jej dvanástich najnovších skladieb, trvajúcich o niečo viac ako pol hodiny. No minimálne ja som počas týchto niekoľkých desiatok minút prišiel k záveru, že kapela na hovno rozhodne nie je – a ak aj náhodou podľa hŕstky ľudí áno, tak im v refréne skladby „Love Your Hate“ poslala veľavravný odkaz:


​„Joke’s on you, you missed one clue: We don’t give a f*ck / From what I see, you always do.“

Tak či onak, Limp Bizkit sú späť v tej podobe, v ktorej ich dôverne poznáme. Úderné rapové slohy, podobne úderné bicie, ale aj gitarové linky či spievané pasáže mnohých aspoň čiastočne prenesú na prelom tisícročí, kedy kapela z Jacksonville zo štátu Florida nahrala svoje najväčšie hity – okrem iných napríklad „Break Stuff“, „Rollin' (Air Raid Vehicle)“ či cover rovnomennej skladby od britských rockerov The Who, „Behind Blue Eyes“. Čo sa týka nového albumu, za najzaujímavejšie skladby z neho by som zas označil „Snacky Poo“ a spomínané „Out of Style“ a „Love Your Hate“, ale za vypočutie rovnako tak stojí aj zvyšných deväť skladieb.


Veď posúďte sami – album Still Sucks od Limp Bizkit nájdete už teraz na streamovacích platformách, ako aj na YouTube kanáli kapely.Frontman Limp Bizkit, Fred Durst, a gitarista kapely, Wes Borland. Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: ECarterSterling.


3 views0 comments
bottom of page