top of page
Search

RECENZIA: Sacrifix – World Decay 19

Séria recenzií kapiel spievajúcich v portugalčine mala včera a predvčerom kratučkú prestávku, no dnes už sme tu s jej pokračovaním. Našou dnešnou témou bude old-schoolové thrash metalové zoskupenie Sacrifix z brazílskeho São Paula, ktoré vzniklo len vlani a už prišlo s podareným debutovým albumom.Album World Decay 19 je prvým „full-length“ dielom trojice sústredenej okolo frontmana Franka Gasparotta, ktorého k založeniu kapely namotivovala vlaňajšia prvá vlna pandémie ochorenia COVID-19, ktorá ho, ako aj zvyšok sveta, zavrela doma. Tam Gasparotto sledoval hororové filmové klasiky, ako sú Nočná mora z Elm Street či séria Piatok trinásteho, a niekedy vtedy prišiel na názov pre budúcu kapelu – Sacrifix. V nej sa ku Gasparottovi pridali ešte basgitarista Kexo a bubeník Gustavo Piza a výsledok ich niekoľkomesačnej spoločnej práce máme práve pred sebou.


Album World Decay 19 pozostáva z ôsmich skladieb a jeho počúvanie vám zaberie necelých 40 minút. Čo sa týka výkonov trojice, na albume najviac vytŕča gitarové umenie frontmana Gasparotta a schopnosti bubeníka Pizu, ale veľmi nezaostávajú ani Gasparottove hlasivky či Kexova hra na basgitaru. Album ako celok sa počúva veľmi dobre, aj v roku 2021 znie, akoby bol nahratý niekedy v osemdesiatych rokoch minulého storočia – to mu ale vôbec nevyčítam, práve naopak. Jedným z plusov tohto albumu je okrem zvuku, ktorý mi pripomenul mená, ako sú Black Sabbath či Metallica (a teda zástupcov „starej školy“ iných nášmu portálu blízkych žánrov), aj spev oveľa zrozumiteľnejší, ako je dnešný thrash metalový growling. Čo sa týka zaradenia tvprby kapely Sacrifix, tam sa ale, samozrejme, spomínajú iné mená – čiže zbystriť by ste pri tejto zaujímavej kapele mali najmä vtedy, ak ste fanúšikmi mien, ako sú Sepultura, Slayer či Annihilator.


Ak ale aj tvorbu týchto interpretov nepoznáte, Sacrifix vám rozhodne odporúčam. Ich debutový plnohodnotný album, World Decay 19, vás už od apríla, kedy vyšiel, čaká na streamovacích platformách, na kapelnom Bandcampe, ale aj v podobe fyzického nosiča v internetových obchodoch, ako sú eBay či Amazon.


Zdroj: JZ Press

28 views0 comments
bottom of page