top of page
Search

RECENZIA: Spoznajte debutové EP Brazílčanov Trendkill Inc.

Brazílska heavy/thrash metalová kapela Trendkill Inc. vydala ešte pred mesiacom svoje dlho očakávané debutové EP, nesúce meno kapely. Jeho vydaniu predchádzalo aj vydanie dvojice singlov, ktoré sa napokon dostali aj na EP – skladieb „Duality“ a „Sharpshooter“.


Okrem spomínanej dvojice EP obsahuje ešte ďalšie tri skladby a jeho vypočutie vám bude trvať necelých dvadsaťpäť minút. EP bolo nahraté v štúdiu Rec Station Produtora v São Paule, a to pod taktovkou nielen zamestnancov štúdia, ale aj gitaristu kapely Sandra „Murdoka“ Fernandesa. S vylisovaním EP na „cédečká“ kapele pomohli veľkí podporovatelia brazílskej metalovej scény, ktorí si hovoria Metal Mania Beer & Friends.


EP prináša svojim poslucháčom zaujímavý mix heavy metalu a thrash metalu, ktorý je ale dostatočne málo „extrémny“ na to, aby zaujal aj bežného poslucháča. Zaujímavými skladbami sú napríklad vyššie zmienená „Sharpshooter“, ale aj úvodná „Trendkill“. Podľa členov kapely by sa ich hudba mohla páčiť fanúšikom mien, ako sú Metallica, Iron Maiden, Black Sabbath či Disturbed, no myslím si, že nielen im. Veď posúďte sami – debutové EP Trendkill Inc. od rovnomennej kapely nájdete už teraz na všetkých tradičných digitálnych platformách, vrátane YouTube Music.Zdroj: JZ Press

31 views0 comments
bottom of page