top of page
Search

RECENZIA: Spoznajte nový album navrátilcov Mystic Circle

Aj v časoch (verme, že už ustupujúcej) pandémie sa okrem umelcov, ktorí kvôli nedostatku koncertov zápasia s existenčnými problémami, nájdu aj takí, ktorí naopak po rokoch odmlky začnú tvoriť novú hudbu. Príkladom sú nemeckí extrémni metalisti Mystic Circle, ktorí sa po svojom rozpade v roku 2007 vlani vrátili do sveta hudby. No a dnes už je v obehu ich nový album, nesúci meno kapely.Pri príležitosti vydania albumu Mystic Circle zverejnilo rovnomenné duo, zložené z Beelzebuba (spev, gitara, basgitara, klávesy) a A. Blackwara (spev, gitara, bicie, klávesy), aj klip ku skladbe „Darkness In Flames“, ktorý vidíte vyššie. Ide o klip ku skladbe pripomínajúcej horor – skladbe zlomyseľnej, dramatickej, pohŕdavej a napínavej do poslednej melódie, ktorej názov mal byť pôvodne aj názvom albumu.


Napokon to však tak nezostalo a osemskladbový (vo fyzickej podobe o skladbu bohatší), štyridsaťštyriminútový nosič nesie meno skupiny, ktorá ho svojim fanúšikom pripravila. Po producentskej stránke album zaistil okrem členov kapely aj Nils Lesser a nahratý bol v štúdiu Vaultroom Studios. O dizajn obálky sa postaral brazílsky umelec Rafael Tavares.


Album je extrémno-metalovým dielom so všetkým, čo k takémuto dielu patrí – od rýchlych rúk obsluhujúcich hudobné nástroje až po rozličné ťažko zrozumiteľné „škreky“ (samozrejme, nemyslené v zlom) nahrádzajúce spev. Zaujal ma až natoľko, že som dokonca miestami zabúdal na to, že podobné žánre vlastne, ako naši pravidelní čitatelia vedia, nemám rád. Tak či onak, to, či album zaujme aj vás, môžete zistiť pri jeho počúvaní na streamovacích platformách, YouTube kanáli kapely či vo fyzickej podobe na CD či LP.Zdroj: Atomic Fire Records12 views0 comments
bottom of page