top of page
Search

RECENZIA: Tribal Scream – Sacred Legacy

Brazílska kapela Tribal Scream síce vznikla len vlani, no jej členmi sú veteráni prichádzajúci z iných brazílskych metalových skupín. No a tí minulý týždeň prišli so svojím prvým spoločným albumom. Ten, ako stojí v titulku tohto článku, nesie názov Sacred Legacy.Debutový album od Tribal Scream obsahuje osem skladieb a trvá o niečo viac ako tridsaťštyri minút. Ku jeho vydaniu povedal zopár slov basgitarista kapely, Vinnie Savastanno:


„Sacred Legacy je dôkazom toho, že keď každý hrá za tím, každý má svoju chvíľu slávy. Na albume nie je ‚najlepší strelec‘, ktorý by celý čas vyčnieval. Každý písal a hral slobodne, pretože každý vedel, kam má album smerovať. A ty, metalový basgitarista, ktorý hovoríš, že štýl nedáva priestor tvojmu nástroju, tento album je mojím argumentom vo forme thrashu/deathu proti tvojim rečiam.“

Na albume je počuť zmes všetkého, čo jednotliví členovia Tribal Scream počas svojich dlhotrvajúcich muzikantských kariér vytvorili. No a názov kapely nemá predstavovať len krik kmeňov, ako znie jeho preklad, ale aj všetkých ostatných utláčaných „kmeňov“ - domorodcov, osôb tmavej pleti, členov LGBTQIA+ komunity, ale aj umelcov, ku ktorým sa správajú ako ku vagabundom, či žien, ktoré sú tiež často utláčané a brané za menejcenné. Tribal Scream je viac ako krik, je to povstanie proti nespravodlivosti.


Späť ale k albumu – ten sa mi, na moje počudovanie, počúval celkom dobre. A to napriek tomu, že žánre ako thrash metal či death metal nie sú tými, ktoré vo svojom voľnom čase vyhľadávam. Tu ale ide o kvalitného zástupcu týchto žánrov, je vidieť, že muzikanti už nejaký ten piatok v hudobnej brandži fungujú. Keď už sme pri muzikantoch, na albume, ako pri týchto žánroch býva zvykom, dominujú gitarové a bubenícke party (v prípade Tribal Scream obstarané spomínaným Vinniem Savastannom, gitaristom Mauriciom Nogueirom a bubeníkom Rômulom Jorgem „Minduimom“), no nijako výrazne nezaostáva ani silný hlas speváka Vitora Rodriguesa. Obľúbenú skladbu som si na albume opäť raz nenašiel.


To ale nič nemení na tom, že ho milovníkom thrash metalu či death metalu (samozrejme, nielen im) vrelo odporúčam. Vypočuť si ho môžete na streamovacích platformách (odkaz na Spotify tradične pripájame), ale aj na YouTube kanáli či Bandcampe kapely.Zdroj: Hell Yeah Music Company

19 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page