top of page
Search

Rock for People zastúpi Rock for People Hope

Festivalpark královohradeckého letiska tento rok nebude zívať prázdnotou. Náhrada za tradičný festival Rock for People, Rock for People Hope, sa má konať 13. až 14. augusta a ponúkne česko-európske hudobné mená na troch stageoch.


Po štrnástich rokoch sa do Hradca Králové opäť vrátia švédski garage rock/punkeri The Hives, okrem iného sa k nim pridajú alt/metalcoroví Imminence rovnakého pôvodu a na návštevu prídu aj víťazi tohtoročnej Eurovízie, Måneskin, z Talianska.


Z domácich by malo ísť o indie rockerov I Love You Honey Bunny, ktorí sa tiež v januári virtuálne zúčastnili Rock for People In the Game, rokenroloví Deaf Heart, elektro-pop v podaní Domi a post-hardcorová štvorica Brando's Eyes. Prídu aj Evelynne, ktorí v marci po takmer siedmich rokoch obnovili svoju kariéru. Line-up ale ešte stále nie je úplný, ďalšie mená by mali postupne pribúdať.„Slovo Hope v názve festivalu nie je náhodné. Je vyjadrením nádeje, že sa kultúrny život čoskoro vráti do normálu a vyčerpávajúce obdobie pandémie pomaly skončí. Rock for People Hope je tak opatrnou oslavou s obmedzenou kapacitou.“ – slová organizátorov Rock for People

V areáli na návštevníkov bude čakať art stage s diskusiami a vystúpeniami, eko-mestečko s predstavením neziskových organizácií, upravené priestory Festivalparku, pestrý výber street foodu a piva od lokálnych a väčších pivovarov a tiež možnosť parkovania a campingu.


Predpredaj dvojdennej vstupenky za 1490 Kč začne v sieti GoOut už o päť dní, 23. júna. V prípade zrušenia akcie je držiteľom vstupeniek garantované 100% vrátenie peňazí.


12 zo 14 interpretov line-upu Rock for People Hope. Zdroj: Ameba Production16 views0 comments
bottom of page