top of page
Search

Rock pod Kameňom 2020 bude pred Vianocami

Dva dni, päť kapiel a predvianočný čas. Festival Rock pod Kameňom, ktorý sa zvyčajne koná cez leto, tento rok získa vianočnú edíciu. Open-air v rekreačnej oblasti Sninské rybníky vystrieda The Epic Club v centre mesta. Vianočná verzia a veľkosť tohto ročníka súvisia s protipandemickými opatreniami a odporúčaniami platnými na území Slovenska.Prvý deň festivalu, 18. december, bude punkový. Teatro-punk majú zahrať Nitrančania BijouTerrier a svoj tvrdý punk odpáli aj šamorínska legenda Konflikt.


Na druhý deň je pripravená kombinácia punk-metal-rock. Vystúpia tu ďalšie legendy a taktiež Nitrančania, Horkýže Slíže, spolu s domácimi Východniarmi Fictive Marry a The Spants.Vstup do klubu bude limitovaný a lístky bude možné zakúpiť iba na mieste. Obyvatelia Sniny budú mať tú možnosť naživo sledovať akciu vďaka veľkoplošnej obrazovke v centre mesta. Ostatní budú môcť festival sledovať z pohodlia domova.


História festivalu Rock pod Kameňom siaha až do júla 2003, kedy organizátori usporiadali jeho prvý ročník. Tento ročník sa konal 19. a 20. júla, čo bola sobota a nedeľa. Ostatné ročníky sa už konali v piatok a sobotu. Do dnešného dňa sa usporiadalo spolu sedemnásť ročníkov festivalu, či už s domácimi, alebo zahraničnými interpretmi.


Zľava: Peter „Kuko“ Hrivňák (Horkýže Slíže) a Robert „Jury“ Jurányi (Konflikt). Foto: Lucia Farkašová, Denis Kollár

33 views0 comments
bottom of page