top of page
Search

Rockové Vianoce v Košiciach odpália Lucie, Škwor a Michal Penk

Presne týždeň pred Vianocami, v sobotu, 17. decembra 2022, sa v košickej Steel Arene stretnú rockoví fanúšikovia, aby si užili nezabudnuteľný večer. Okrem stálice českej hudobnej scény, kapely Lucie, vystúpi aj ďalšia česká formácia Škwor a po dvadsiatich siedmych rokoch aj spevák Michal Penk.


Centrum východu, Košice, si tesne pred Štedrým dňom užije zaujímavý koncept hudobného podujatia, na ktorom sa na jedinom pódiu stretn významní českí hudobní interpreti minulosti aj súčasnosti. Súčasťou koncertu budú aj špeciálne technické pódiové efekty a kulisy, ktoré podporia emočný zážitok návštevníkov. Hlavnou hviezdou večera bude Lucie, no špecialitou podujatia je vystúpenie Michala Penka.


Český spevák Michal Penk patril medzi hviezdy československej hudobnej scény na prelome 80. a 90. rokov. Spojenie s koncertom skupiny Lucie nie je náhodné. Michal Penk bol totiž prvým spevákom kapely a pôsobil v nej dva roky. V jednom z rozhovorov pre média priznal, že odchod z kapely veľakrát oľutoval, ale keď sa v roku 2016 pri 30. výročí kapely znova stretli na pódiu, tak to bolo skvelé. Jeho najznámejšou skladbou je balada O bláznech.


Počas Rockových Vianoc sa v metropole na východe Slovenska predstaví aj česká nu metalová, hard rocková kapela Škwor. Tá tento rok okrem iného oslavuje aj dvadsiate výročie od vydania prvého albumu Vyhlašuju boj. Ten tento rok vyšiel v reedícii a aj na vynilovej platni. Zatiaľ čo u nás vystúpia v klasickom koncertnom prevedení, v Českej republike ich čaká akustické turné.


Za projektom Rockové Vianoce stojí partia nadšencov a podporovateľov kultúry na Slovensku.


„V kultúrnom priemysle som v podstate nováčik a počas môjho doterajšieho pôsobenia som hľadal ako zmeniť pohľad návštevníkov na hudobné a kultúrne podujatia. Ako nájsť priestor na oživenie záujmu o živú kultúru, ktorý sa vytratil po pandémii.“ – slová hlavného člena organizačného tímu a organizátora podujatí Topfest Česko-slovenský špeciál, Festival partnerstva či Rock pod Kameňom Mariana Kollára

Ďalší člen tímu Michal Latta dopĺňa: „Rok 2021 sa niesol v znamení zmeny prístupu návštevníkov k dramaturgii hudobných podujatí a hlavne je cítiť presun záujmu poslucháčov do online priestoru. Sme hrdí, že sa nám podarilo zastabilizovať a udržať známe festivaly na Slovensku ako TOPFEST a Rock pod Kameňom a dali im šancu vymaniť sa z tieňov a neduhov minulosti.“


„Fenomén československej hudby 80. a 90. rokov je definitívne naspäť. Budeme radi, keď Michala Penka prídete podporiť a dodať mu silu do budúcnosti. Ďakujeme veľmi pekne.“ – vyjadrenie Mariána Križánka

Podujatie Rockové Vianoce sa uskutoční v sobotu, 17. decembra, o 18:00 v Steel Arene Košice. Vstupenky na podujatie sú k dispozícii v sieti Ticketportal.


Zdroj: Andrea Čurná

7 views0 comments
bottom of page