top of page
Search

Sabaton „zbombardovali“ celé NTC

Dňa 24. augusta 2022 večer sa v bratislavskej tenisovej hale konal koncert dvojice metalových kapiel. Už pred 17. hodinou stála pred Národným tenisovým centrom skupina metalistov, ktorí čakali, aby sa dostali dopredu k zábradliu podujatia. Do koncertnej sály púšťali z viacerých miest a dav ľudí sa hnal dopredu uchmatnúť si čo najlepšie miesta. Niektorí mali miesta na sedenie.


Zľava: Johannes Eckerström (spev) a Jonas "Kungen" Jarlsby z kapely Avatar. Foto: Ján Šuran

Ako prví sa ukázali šialenci menom Avatar. Na pódium pribehol spevák namalovaný ako klaun. Vyžarovala z neho energická energia. Hrali známe songy ako „Bloody Angel“ a „The Eagle Has Landed“. Ospravedňovali sa, že hrajú iba chvíľku a že na Slovensku sú po prvýkrát. Chcú sa znova vrátiť a poriadne to tu roztočiť.


Spevák Joakim Brodén (Sabaton). Foto: Ján Šuran

Po skončení vystúpenia skupiny Avatar začali v NTC menšie prípravy pre dlho očakávanú kapelu Sabaton. Pódium zatiahla plachta s ich názvom. Ľudia prekvapivo čakali a skandovali „Sabaton!!!“ Po zaznení tónov diváci stíchli a dychtivo čakali, čo sa bude diať. Opona sa strhla a plachta spadla na zem. Skupina energeticky nabehla na pódium. Nechýbala ani ohňová šou a na projektoroch sa premietali videá. Vysmiati hudobníci zo Sabaton sa zvítali so svojimi fanúšikmi a užívali si svoje vystúpenie. Basgitarista Pär Sundström sa prihovoril svojmu publiku, za Slovensko, že po toľkých zrušeniach a opatreniach, ktoré počas rokov boli, sem chcel konečne prísť. Nechýbala piesne ako „Primo Victoria“, počas ktorej Joakim prinútil ľudí skákať spolu s ním.Počas „Christmas Truce“ požiadali ľudí, aby si vybrali svoje telefóny a svietili smerom na nich. Joakim hral na klavíri a užíval si to s pohárom vína. Dav ľudí prinútil Joakima po skandovaní „Ešte jedno pivo!!!“ vypiť dve pivá. Hovoril davu, aké má zimomriavky pri tomto večeri a že sa dlho tak nenasmial ako tu so slovenskými fanúšikmi. Gitarista Tommy Johansson predviedol svoje hudobné umenie a zaspieval song „Highway to Hell“ od AC/DC. Joakim Bordén si ho doberal, že čo si to dovolil zahrať niečo iné.


Kapela Sabaton. Foto: Ján Šuran

Sabaton naozaj predviedli šou, na ktorú sa tak ľahko nezabudne. Fanúšikovia kapely odchádzali s nadšením domov. Bol to naozaj príjemný večer strávený v NTC aréne.


Autor textu: Domči Kollárová


154 views0 comments
bottom of page