Search

Semblant prvýkrát na Slovensku

V nedeľu, 24. júla 2022, sa konal v Randali ďalší metalový večer. Svoje prvé vystúpenie tu mala kapela Semblant, ktorá Slovákov privítala až z Brazílie. Kvôli technickým problémom vystupovali len dve predkapely, a to As I May a False Memories. Metaloví fanúšikovia si večer napriek tomu užili.


Spevák/gitarista Jani Valhola (As I May). Foto: Denis Kollár

Do Randal Clubu ľudia zavítali o 18:30, klub sa začínal pomaly plniť. Prichádzali viac dopredu tešiac sa na prvú zo skupín. Už z ďialky by ste odhladli, že členovia sú fínskej národnosti. Modern/melo/metalcoristi As I May rozohriali Randal. Bolo vidieť, ako si fanúšikovia užívali ich hudbu. Kapela komunikovala s publikom a dokonca miestami povedala aj typické hlášky po fínsky ako „perkele“.


Rossella Moscatello (spev) z kapely False Memories. Foto: Denis Kollár

Ďalšou formáciou bola talianska goticko-metalová kapela False Memories. Na pódium prišla pôvabná gotická dievčina Rossella Moscatello. Privítala fanúšikov a temné vystúpenie mohlo začať. Ľudia sa chytali a užívali si tóny temnoty. Dokonca aj dav komunikoval so skupinou po taliansky a False Memories učila Randal talianske slovíčka.


Speváci Mizuho Lin a Sergio Mazul (Semblant). Foto: Denis Kollár

Väčšina metalistov ale čakala na Semblant. A čakanie na týchto Brazílčanov sa naozaj vyplatilo. Atmosféra v Randali bola čoraz nabitejšia. Publikum si užívalo spev pôvabnej speváčky Mizuho Linovej a chraplák speváka Sergia Mazula. Fanúšikovia si po odchode kapely do backstagu vytlieskali ešte posledné songy.


Foto: Denis Kollár

Po vystúpení prišli členovia Semblant a False Memories do davu k ľuďom. Boli veľmi milí a priateľskí. Dokonca sa fotili aj so svojimi fanúšikmi. Dokonalý večer plný hudby a priateľského nádychu. Veríme a dúfame, že takýchto metalových stretnutí bude viac a viac.


Autor textu: Domči Kollárová


51 views0 comments

Recent Posts

See All