top of page
Search

Slobodná Európa zmenila zostavu a avizuje nové koncerty

Po minuloročnom turné k 30. výročiu založenia kapely mali ročnú prestávku. Avšak počas tejto pauzy nezaháľali a pripravili novinky pre svojich fanúšikov. Ide o zmeny vo formácii, nové decembrové koncerty a nový manažment skupiny.

„Laca Lučeniča, ktorý k nám pred dvomi rokmi nastúpil na uvoľnené miesto basgitaristu, sme sa rozhodli využiť radšej ako gitaristu, keďže už od roku 1992 sa práve ako gitarista podieľal na nahrávaní našich albumov a výrazne tak ovplyvnil zvuk kapely. Preto sme si povedali že by bola veľká škoda nezrealizovať to aj naživo, teraz keď už je stálym členom Slobodnej Európy. Myslím, že to veľmi pozitívne ovplyvní náš koncertný sound. Novú zostavu dopĺňa na basovú gitaru Rasťo Gore, známy svojim pôsobením v Davovej Psychóze, z čoho sa celá kapela veľmi tešíme a už aj prvé skúšky ukázali, že to bola naozaj výborná voľba.“ – vyjadrenie speváka Whiskyho

Ich management má po novom na starosti agentúra ProMusic. Na Slovensku zastupujú interpretov ako David Koller, Dorota Nvotová, Dano Heriban, Karpatské Chrbáty, Vrbovských Víťazov a organizujú tiež veľké koncerty ako Judas Priest, Korn, či Limp Bizkit.

„Veľmi sa tešíme z tejto spolupráce, nakoľko ide o našu obľúbenú kapelu.“ – Michal Očovan z agentúry ProMusic

Novú zostavu Slobodnej Európy tvorí Whisky (spev), Sveťo Korbeľ (gitara), Laco Lučenič (gitara), Rasťo Gore (basgitara) a Tomáš „Tuleň“ Vojtek (bicie).


Nadchádzajúce koncerty:

  • 11. december 2020 – Dom kultúry ŽSR, Zvolen

  • 12. december 2020 – Majestic Music Club, Bratislava

  • 19. december 2020 – Smer Klub 77, Žilina

  • 24. december 2020 – Vianočný polnočný koncert – Randal Club, Bratislava

  • 26. december 2020 – Collosseum Club, Košice

Vstupenky budú predaji už od tohto piatka, 7. augusta 2020, na www.ticketlive.sk.

Zdroj: ProMusic. Foto: Waldemar Švábenský

25 views0 comments
bottom of page