top of page
Search

Slovenskí Vikingovia z Guardians of Asgaard ukázali, ako vedia bojovať!

Celá táto akcia sa odohrávala 21. februára 2020 v podzemí bratislavského Kulturák klubu a hneď po príchode ľudí nás privítala priateľská metalovo „rodinná“ atmosféra. Kopec smiechu a milé pozdravy sú už tradičnou súčasťou metalových akcií. Počas vzájomného vítania sa s publikom si chalani z kapiel pripravovali nástroje a priestory sa začali pomaly plniť.


Lenka Kubová (basgitara) z kapely Renfield's Syndrome. Foto: Ján Šuran

Skvelý hudobný zážitok odštartovala mladá kapela s názvom Renfield's Syndrome hrajúca melodický death metal. Štvorčlenná formácia zahrala svoje vlastné skladby, ale aj covery v ich podaní, a naozaj ukázala, že im to spolu dobre ladí. Spevák vyzval všetkých prítomných zaspievať gitaristovi Happy B-day k jeho narodeninám, a zároveň sa priniesla veľká tácka štamperlíkov s borovičkou na jeho počesť. Núkal ľudí, nech sa nehanbia a prídu si zobrať. Čo viac dodať, naozaj rodinná priateľská atmosféra medzi ľuďmi, ktorých spája láska ku kvalitnej hudbe. Kapela sa rozlúčila a ponechala miesto chalanom z Friday Whiskey. Na pódium pribehli energicky naladení mladíci a priestor klubu sa už začal poriadne napĺňať ľuďmi. Spevák vyzval fanúšikov, aby prišli bližšie k pódiu a dav sa skutočne bavil. Chalani boli na pódiu ako doma, veľmi dobre vedeli, ako sa spojiť s publikom. Po výdatnej porcii skvelej hudby okorenenej humorom a vtipkovaním si ľudia vydupali ešte aj posledný song, s ktorým sa so všetkými táto glam-rocková kapela rozlúčila a fanúšikovia Vikingov sa nevedeli dočkať skvelého tributu Amon Amarth a ich skladieb.


Spevák a gitarista kapely Friday Whiskey. Foto: Ján Šuran

Po dlhšom pripravovaní a ladení všetkých nástrojov sa na pódiu konečne začala bojová hudobná atmosféra. Chalani z Guardians of Asgaard pôsobili naozaj sebavedome a dominantne. Spevák publikum uisťoval, že dnes sa bude bojovať, no zaspievame si nielen o bojoch, Bohoch a krvi, ale aj o láske. Rozpálili to skladbou „Pursuit of Vikings“ a boj sa mohol začať. Nasledovali pecky ako „War of the Gods“, „Runes to My Memory“, „Shield Wall“ a mnoho iných. Na skladbu „Raise Your Horns“ si spevák na pódium zavolal basgitaristku z kapely Renfield's Syndrome a vyzval ľudí, aby pozdvihli svoje čaše a pripili si spolu s nimi. Po tejto pesničke nasledovala „A Dream That Cannot Be“, na ktorú si zavolal žienku z davu, aby si s ním zaspievala. Svoje vystúpenie zakončili skladbou „Guardians of Asgaard“. Atmosféra, ktorú vytvorili, bola naozaj úžasná. Ďakovali ľuďom, a aj kapelám, ktoré s nimi vystupovali a spoločne strávili tento úžasný večer.


Flavio Samael Křeček (spev) z kapely Guardians of Asgaard. Foto: Ján Šuran

Bolo naozaj cítiť, že fanúšikovia si tento koncert užili a budú na neho v dobrom ešte dlho spomínať. Skaal!

285 views0 comments
bottom of page