top of page
Search

Slovensko sa už čoskoro dočká odkladaných koncertov Tarje

Už budúci víkend, 22. a 23. októbra 2022, sa uskutočnia dva roky odkladané slovenské zastávky turné k albumu In the Raw, ktorý ešte v roku 2019 vydala svetoznáma fínska heavy metalová speváčka Tarja Turunen. Svoj najnovší štúdiový album predstaví fanúšikom v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom a v novom klube Fox – House of Music v Bratislave.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Markus Felix

Keď Tarju Turunenovú v roku 2005 „prepustili“ z kapely Nightwish, v ktorej sa stala slávnou, značne tým rozvírili pokojné vody heavy metalovej scény. No keďže už v tom čase mala na konte nejaké tie sólové nahrávky, každému bolo jasné, že ak okolo seba sústredí kvalitnú kapelu, nestratí sa ani potom. A tak sa aj stalo – už v roku 2007 vydala prvý regulérny „post-Nightwish“ album My Winter Storm.


Odvtedy sa Tarja prakticky nezastavila – vydala ďalších šesť štúdiových albumov, rovnaký počet „živákov“, päť DVD a tri EP. A to všetko „len“ za pätnásť rokov. Ako sme už spomenuli, počas nadchádzajúcej dvojice koncertov predstaví predovšetkým svoj posledný štúdiový album In the Raw, na ktorý si pozvala aj hostí, akými sú Tommy Karevik (Kamelot), Cristina Scabbia (Lacuna Coil) či Björn „Speed“ Strid (Soilwork).Okrem stále relatívne nových skladieb sa však môžete tešiť aj na tie staršie, ako aj na hviezdami nabitú sprievodnú skupinu – veď napríklad na violončelo v Tarjinej kapele hrá Max Lilja, bývalý člen fínskej symfonickej metalovej kapely Apocalyptica. A to stále nie je všetko – pred vystúpením Tarje Turunenovej a jej kapely sa môžete tešiť aj na vystúpenia nórskych rockerov Abakas a britských symfonických metalistov Serpentyne.


Preto ak ste fanúšikmi symfonického metalu, nemali by ste si tieto koncerty nechať ujsť. Lístky na budúcotýždňové slovenské koncerty Tarje Turunenovej s kapelou, doplnené o vystúpenia kapiel Abakas a Serpentyne, nájdete v sieti Ticketportal.


Zdroj: Facebook / Profi Event

53 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page