top of page
Search

Sobota priniesla trojitú „metelicu“ na bratislavských garážach

Trio bratislavských kapiel sa predstavilo 4. júla 2020 na domácej pôde – garážach pod Prístavným mostom. Zmes žánrov v podaní Renfield's Syndrome, Dezinformácia a Decilitr Rumu, z ktorých každú poznáte z minulých reportáží, umožnila každému nájsť si to svoje. Smäd a hlad sa dal uhasiť v „garážackom“ a Bakalářovom stánku, ktoré z boku dopĺňali pomyselný stage.

Kapela Renfield's Syndrome so spevákom Flaviom Křečkom (Morhörr, Guardians of Asgaard). Foto: Denis Kollár

Tvrdým odpalom akcie boli melo-death metalisti Renfield's Syndrome. Trio dopĺňané prizvaným spevákom Petrom Kasákom alebo hosťom z Guardians of Asgaard Flaviom Křečkom, pri skladbe „Wasteland Empire“ a premiére „HTML5“, spustilo death metalový growling dopĺňaný melódiou gitár. Kapela, ako bolo povedané, stále hľadá svoj stály hlas, ktorý musia nahrádzať rôznymi spevákmi. Poslednou odohranou bola legendárna pieseň brazílskych metalistov Sepultura „Roots Bloody Roots“ (1996), pri ktorej si basáčka Lenka Kubová vymenila basgitaru za „krompáčovú“.


Denisa Čajkovičová (bicie) z kapely Dezinformácia. Foto: Denis Kollár

Punkovou zmenou bola kapela Dezinformácia (nie „Dezinfekcia“) so svojím začiatočným soundcheckom, hrajúc cover piesne „Hlas ulice“ od Happy Cocks & DPH. Po ňom už nasledovala prvotina z ich tvorby, „Kalendár“, ktorú nasledovali skladby z predchodcu skupiny, TZB, a ich ďalšie štyri veci, z toho posledná a najnovšia – „Dezinformácia“.

Zľava: Mišo Andraščík (spev/gitara) a Marek „Maňo“ Ivanič (basgitara/zbor) z kapely Decilitr Rumu. Foto: Denis Kollár

Trojicu uzatvorili priekopníci pivného metalu Decilitr Rumu. Nabudené publikum obsahovalo kombináciu tanca, mosh pitov, headbangu, dobrej nálady a samozrejme piva. Kapela zase priniesla novinky z nedávneho albumu Rád s vami chlastám (2020), z toho jednu venovanú ich českému vzoru Alkehol rovnakého názvu. Pri hymne „Najebať“ sa vytvoril „divácky spevokol“ spievajúci pri mikrofónoch na pomyselnom pódiu, zatiaľ čo kapela hrala k tomu inštrumentál. Po zdanlivo konečných dvoch coveroch, „Zombie Ritual“ a „Evil Dead“, od bývalých death metalistov Death prišiel prídavok skladby „Najebať“.


84 views0 comments
bottom of page