top of page
Search

Sonata Arctica zverejnili prvý singel z prvého akustického albumu

Melodickí metalisti Sonata Arctica z krajiny tisícich jazier včera, 3. decembra, vydali prvý singel „The Rest of the Sun Belongs to Me“ z nadchádzajúceho Acoustic Adventures – Volume One. Ide o prvý z dvoch akustických albumov, ktorý 21. januára 2022 namiesto Nuclear Blastu vydá Atomic Fire Records.„‚The Rest of the Sun Belongs to Me‘ bola pieseň, ktorá sa prvýkrát objavila ako bonusová skladba pre Japonsko ešte v roku 2003, presne v čase, keď som sa pripojil ku kapele. Keď sme začali aranžovať skladby na druhé turné ‚Acoustic Adventures‘ v roku 2019, táto skladba sa stále nejako objavovala a rozhodli sme sa to skúsiť. Náš drahý priateľ Masi Hukari, ktorý sa k nám pripojil na hranie počas turné, odviedol veľa práce na tomto konkrétnom aranžmáne a myslím si, že jeho príchod bol skutočne dôležitý v tom, ako táto skladba dopadla. Pri tejto nahrávke sme ako východiskový bod použili koncertné aranžmány a nemyslím si, že sa skladba až tak zmenila, takže to, čo počujete, je mierne upravená verzia aranžmánu turné na rok 2019. Rozhodli sme sa použiť túto pieseň ako prvý singel, pretože je skutočne odlišná od pôvodnej štúdiovej verzie a ako vždy, radšej ponúkame niečo nové a zaujímavé pre našich fanúšikov a aj pre nás samotných.“ – slová klávesistu Henrika „Henkku“ Klingenberga


Originálna pieseň pochádza zo štúdiovky Winterheart's Guild (2003). Spolu so singlom zverejnili aj sprievodné lyric video, ktorého autorom je Gabriel Management.


Zdroj: Atomic Fire Records. Foto: Jarkko Piipari

Predobjednávanie albumu Acoustic Adventures – Volume One je, rovnako ako singel, dostupné od včerajška. Keď si na stránke Atomic Fire Records predobjednáte jeho fyzickú (CD-digipack alebo farebné vinyly) alebo digitálnu podobu, ihneď získate singel „The Rest of the Sun Belongs to Me“.


Zdroj: Atomic Fire Records. Autor: Janne Pitkänen

8 views0 comments
bottom of page