top of page
Search

Soufly rozskákali celé MMC

Po piatich rokoch zamierila americká metalová kapela Soufly na Slovensko. Ich vystúpenie sa odohralo v bratislavskom Majestic Music Clubu dňa 18. júla 2023 a brány Majesticu začali otvárať o 18:30. Fanúšikovia sa hrnuli dovnútra, aby si mohli zobrať to najlepšie miesto pri zábradlí.

Spevák Boris Bauer (Catastrofy). Foto: Denis Kollár

Slovenskí Catastrofy boli predkapelou hlavnej kapely Soufly. Na pripravené pódium prišli hrať o 19:30. Mladí energickí mladíci sa výživali vo svojej hudbe. Trashmetalová hudba sa odrážala do všetkých strán. Spevák si užíval tóny gitár a spieval prenikavým hlasom. Catastrofy sú známy slovenskými piesňami so zbojnickou tematikou a satirou. Bolo vidieť, že v dave majú svojich nadšencov. Nechýbalo ani hádzanie cédečka do davu. Roztancovali ľudí a pripravili ich na očakávanú kapelu Soufly. Rozlúčili sa so svojimi fanúšikmi a odišli do zákulisia.

Michal Stehlík (basgitara) z kapely Catastrofy. Foto: Denis Kollár

Hneď ako pripravili pódium, po všetkých skúškach mikrofónov a dobre zapojenej technike, konečne mohla na pódium prísť kapela Soufly. O 20:30 prišli odohrať svoje vystúpenie. Max Cavalera spolu so svojimi členmi prišli na pódium so sprevádzaným potleskom a kričaním od fanúšikov. Svoje vystúpenie začali pesničkou „Primitive“. Ľudia pozerali na nich z úžasom. Gitarové tvrdé tóny prinútili fanúšikov tancovať telom a aj hlavami zo strany na stranu. Dav ľudí skákal spolu so spevákom Maxom. Nechýbali ani pesničky ako „No Hope“, „Downstroy“ a „Superstition“. Max Cavalera prekvapil svojich fanúšikov a došiel na pódium s oblečeným slovenským dresom. Svoje vystúpenie zakončili piesňou „Jumpdafuckup“. Po tejto skladbe sa formácia rozlúčila, hodila fanúšikom brnkadlá, bubenícke paličky a playlisty a odišli do backstagu.

Spevák/gitarista Max Cavalera (Soulfly). Foto: Denis Kollár

Bol to nezabudnuteľný koncert, plny tvrdej hudby, skvelých gitarových riffov a energie nielen od kapely, ale aj ľudí, ktorí si koncert užívali naplno. Soufly určite nesklamali a veríme, že sa na Slovensko znova vrátia.


Autor textu: Domči Kollárová

242 views0 comments
bottom of page