top of page
Search

Soulkostel bude hostiť štvrtý ročník Soulbönding Tripu

Medzi 9. a 11. septembrom 2021 sa vo vernéřovickom Soulkosteli uskutoční štvrtý ročník multižánrového festivalu Soulbönding Trip. Pôjde o trojdennú akciu hudobných vystúpení a umeleckých workshopov. Organizátori, poľská kapela Bön a psychadelici Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip z Prahy, festival uzavrú spoločným koncertom.Koncerty na Soulbönding Tripe odohrajú domáce aj zahraničné mená, napríklad pôvodne ruský dark ambientný one-woman projekt Lamia Vox a ďalší psychadelici Maneki Neko, tentokrát ale z Nemecka, na čele so speváčkou Shelly Nekovou. Premiéru v Česku budú mať poľskí Strige a z domácich interpretov tu vystúpia napríklad DROM, dvojica pražských kapiel Acid Row a The Syndicate a experimentálna partia vizuálnych umelcov Weird Visuals taktiež z hlavného mesta Českej republiky.


„Pre duše putujúce do Soulkostela sme pripravili okrem iného jedinečné vystúpenie rakúskej osobnosti psychedelickej scény a lídra skupiny Der Blutharsch and the Infinite Church of Leading Hand Albina Julia a jeho priateľov. Tohtoročnou novinkou je rozšírenie o druhé menšie pódium, ktoré návštevníci nájdu vonku pri západnej stene kostola. Opäť sa budú tiež konať sleepover sessions v podobe tichého hudobného podkresu pre spánok či nočné rozjímanie. Skôr než klasickým festivalom je SBT stretnutím a prepojením nielen žánrov, umeleckých foriem a návštevníkov ako takých, ale predovšetkým samotných v názve proklamovaných duší, čo v spojení s unikátnym prostredím dáva celej udalosti až mystický presah.“ – slová jedného zo zakladateľov akcie Olafa Olafsonna

Pôvodne opustená ruina nemeckého kostola z 19. storočia pri poľsko-českých hraniciach, dnes známa ako Soulkostel, sa stala tajomným miestom konania nielen tohto festivalu, ale aj samostatných koncertov. A to len vďaka holandskému hudobníkovi Hansovi Brussovi a miestnym kultúrnym nadšencom.


Predpredaj vstupeniek je dostupný v sieti GoOut.


Zdroj: AMpromotions

15 views0 comments
bottom of page