top of page
Search

Spoznajte jednu z prvých akvizícií Atomic Fire Records – Islanďanov Power Paladin

Len včera sme vás informovali o vzniku nového nezávislého hudobného vydavateľstva Atomic Fire Records, a už vám môžeme predstaviť jednu z ich prvých akvizícií – islandskú powermetalovú kapelu Power Paladin. Ide o akúsi „ružu medzi tŕňmi“, keďže islandská „heavy“ scéna bola známa skôr pochmúrnejším štýlom hudby. Až kým pred štyrmi rokmi nevstúpilo do hry nové sexteto, pochádzajúce z hlavného mesta krajiny gejzírov, z Reykjavíku. Kapela po podpísaní kontraktu s Atomic Fire Records navyše ohlásila vydanie svojho debutového albumu, With the Magic of Windfyre Steel, ktorého vydanie je naplánované na 7. januára 2022.
Album, ktorý bude obsahovať deväť skladieb a ktorého obálka pripomína obálku nejakej fantazijnej počítačovej hry (samozrejme, nemyslené v zlom), kapela okomentovala v podobnom duchu:

„Zdravíme cestovateľov a hľadačov dobrodružstiev! Po dlhej ceste hľadania domova pre náš prvorodený album sme ho konečne našli. Sme tak nesmierne šťastní, že môžeme oznámiť, že sme práve podpísali zmluvu s Atomic Fire Records! A nielen to, dokonca nám odovzdali tajomnú škatuľku obsahujúcu niečo veľmi špeciálne – magický disk (sedempalcový oranžový vinyl, pozn. red.) obsahujúci samotného Lovca Kravena (singel ‚Kraven the Hunter‘, pozn. red.)! Predobjednajte si svojho vlastného Kravena cez tento odkaz.“

Manažér labelu Atomic Fire Records, Markus Wosgien, dodal:

„Rýchle gitary a hrmot bicích, vysoké vokály a mystické rozprávanie príbehov: táto kapela si nemá v očiach fanúšikov power metalu – ktorí sa, samozrejme, nájdu aj v radoch nášho vydavateľstva – čo pokaziť. Preto sme veľmi radi, že môžeme privítať Power Paladin ako jeden z úplne prvých prírastkov do nášho pestrého zoznamu. Urobme z tejto ságy slávnu ságu!“

Album si vo viacerých verziách (CD, viacero druhov vinylov, spomínaný vinyl so singlom „Kraven the Hunter“ či pred-uloženie na streamovacích platformách) môžete predobjednať už teraz. Kým vyjde, môžete si spraviť chuť sledovaním play-through videa ku skladbe „Righteous Fury“, ktorá bude tiež súčasťou debutového albumu islandských power metalistov Power Paladin, With the Magic of Windfy Steel.


Zdroj: Atomic Fire Records

6 views0 comments
bottom of page