top of page
Search

Srbská rocková všehochuť v Majestic Music Clube

Včera, 7. mája 2022, sa v Bratislave okrem koncertu OneRepublic na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu konala aj akcia Nu Sound of Serbia, kde sa predstavila trojica srbských skupín. Pomenovanie použité v titulku charakterizuje pestrosť ich žánrov, čo bol aj cieľ organizátorov. V úvode, ale aj počas prestávok, ľuďom na svojom pulte mixoval balkánsko-britskú punkovú hudbu Rastislav Ševčík alias DJ Ralf.


DJ Ralf. Foto: Dominik Kotes

Po epickom intre na pódium prišla prvá z kapiel večera – alt rockeri E-Play. Svoj štrnásťskladbový setlist odštartovali piesňou „Sedam“. Nezabudli ani na „Hiljadu ljudi“ a svoj hit „Divan dan“, ktoré vyvolali ovácie. Aj keď mali v zálohe ďalšie tri piesne, divákom stačilo spomínaných štrnásť.


Speváčka/basgitaristka Maja Cvetković (E-Play). Foto: Denis Kollár

Divokejšia atmosféra nastala pri druhom bode programu, Repetitor, ktorého spevák/gitarista, Boris Vlastelica, si akosi obľúbil cestu z pódia na zábrany a zo zábran do hľadiska, kde si s gitarou užíval v dave, pri jednej zo skladieb tiež leziac na podlahe. Tentokrát ale divákom nestačilo, vypýtali si prídavok. Pri volaní na Repetitor letelo na pódium aj oblečenie. Pokračovaním ich koncertu boli ďalšie dve záverečné piesne.


Boris Vlastelica (gitara/spev) z kapely Repetitor. Foto: Denis Kollár

Do tretice boli introm s cinkaním a futuristickým synťákom uvedení elektro-industriálni dreDDup z Nového Sadu. Trio, ktoré ako svoje vplyvy uvádza mená ako Bile, The Prodigy, Kim Wilde a Skinny Puppy, je zmesou tvrdej industriálnej hudby s elektronickými prvkami a spevom pripomínajúcim growling. Pred záverečnou piesňou spevák Mihajlo Obrenov, známy pod pseudonymom miKKa, citoval postavu Terminátora z rovnomenného filmu slovami „I'll be back.“ Vystúpenie zakončilo jemné outro a pred odchodom z pódia si spevák podával ruky s fanúšikmi.


Gitarista Norburt Reynolds (dreDDup). Foto: Dominik Kotes

49 views0 comments
bottom of page