top of page
Search

Svet spoznal oficiálnu írsku whisky Thin Lizzy

Nie, nie je to žart, ako sa spočiatku zdalo. West Cork Destillers Ltd. 1. apríla 2023 predstavili svoju najnovšiu spoluprácu s írskymi rockermi Thin Lizzy a spoločnosťou Philip Lynott Estate. Ide o oficiálnu whisky kapely zrejúcu dubových sudoch v sklade spomínaného západocorského liehovaru, ktorý sa nachádza v meste Skibbereen. Informáciu včera potvrdil spravodajský portál Independant.ie.Prvé zmienky sa objavili už v septembri minulého roka, odkedy začala facebooková stránka Thin Lizzy Spirits zverejňovať novinky ohľadom príprav novej whisky. Na čele projektu stojí nový marketingový manažér Joey Shore a pri vzniku whiskey boli prítomní hudobníci Scott Gorham a Brian Downey, opäť vydaná vdova po Philovi Lynottovi Caroline spolu s dcérami tohto páru – Cathleen a Sarah.


Thin Lizzy Irish Whiskey bola ocenená dvojitým zlatom v medzinárodnej súťaži Europe Wine & Spirits Trophy, ktorá sa konala v prvej polovici decembra 2022 v Luxembursku.


Zľava: Brian Downey (bicie), Phil Lynott (basgitara/spev) a Scott Gorham (gitara) ako Thin Lizzy v roku 1981. Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Andrew King

12 views0 comments
bottom of page