top of page
Search

Svetová psychedélia a black metal na piatom Soulbönding Tripe

Priestor novogotickej kaplnky Panny Márie Pomocnej v blízkosti vernéřovskej studničky vo východných Čechách sa druhý víkend v septembri už piatykrát rozoznie ako hlukovými stenami gitár a elektroniky, tak aj rozjímavými ambientnými tónmi dronu a folku. To všetko a oveľa viac pod hlavičkou každoročného festivalového stretnutia s názvom Soulbönding Trip, ktoré sa tradične odohráva na česko-poľských hraniciach.


Festival už tradične spája nielen rozličné žánre previazané s temnou estetikou a spirituálnym náhľadom na hudbu, ale aj rôzne umelecké disciplíny. Tento rok sa môže pochváliť hneď niekoľkými kultovými menami v line-upe. Sú nimi acid rockový Electric Moon, tajomný post-industruálny DoShaska!, psychedelicky ambientný Artur Ruminski alebo experimentálno-avantgardný Zuckmantel.


Zo zástupcov tvrdšej gitarovej scény sa na tohtoročnom ročníku predstaví napríklad čerstvá death-doomová all-star senzácia Mora, pražský black metal Sekeromlat alebo break corové šialenstvo v podaní Yarrdesha. Skôr ambientnú a až šamansky mystickú polohu zastúpi už tradične poľskí Bön alebo Jeden Kmeň. Chýbať samozrejme nebudú ani duchovní zakladatelia festivalu Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip. A to samozrejme zďaleka nie je všetko. Soulbönding Trip ponúka prierez alternatívnymi žánrami od experimentálneho metalu, cez psychedelický rock, temnú elektroniku a šamanský folk, až po avantgardnú vážnu hudbu.


Nemenej zaujímavá bude aj nehudobná zložka festivalu, v ktorej už tradične prebehne workshop šamanského bubnovania či kyanotypie, ale tento rok prvýkrát festival otvorí aj lesnú landartovú galériu, ktorá bude organicky vznikať v priebehu festivalu. O nasvietenie vnútorných aj vonkajších priestorov sa opäť postará skupina vizuálnych umelcov Weird Visuals, tento rok navyše bude priestor dekorovaný umelcami zo skupín Psy.cho's Nest a Studio Mrtvý Svět.


Vstupenky sú dostupné v sieti GoOut.


Zdroj: Soulbönding Trip

6 views0 comments
bottom of page