top of page
Search

Symfónie, metal a krst albumu v Randali

Bratislavský Randal Club hostil tento piatok, 22. novembra, tri metalové kapely zo Slovenska. Celý tento koncert bol zmesou rôznych štýlov cez progresívny power metal, symfonický metal až po heavy metal a mal pokojný priebeh s prípadným tancovaním jednotlivcov pred pódiom a metal horns v dave.


Spevák/basgitarista kapely Renaissence. Foto: Denis Kollár

Prví sa na koncerte predstavili rožňavskí progresívci Renaissence so svojim introm a piesňami „...like My Pain Never Lived“ a „Impatient“. Neskôr pri skladbe „Where Sleep Your Eyes“ zvolili husľový úvod s pomalým začiatkom, ktoré sa postupne zmenili na tvrdšie rífy a zrýchlenie tempa. Po nej nasledovala inštrumentálna skladba „Retrospective from Negative“, ktorá obsahovala, rovnako ako nasledujúca pieseň „Past in Motion“, aj klavírny úvod odohraný na klávesách. Svoje vystúpenie zavŕšili skladbou „Steny od krvi“ s úvodnou hrou na flaute, klavírnymi pasážami a zapájanie divákov do pokriku.


Speváčky kapely Symfobia. Foto: Denis Kollár

Ako druhí vystúpili nitriansko-bratislavskí symfonici Symfobia s klavírnou introdukciou, ktorú doplnili rífmi a symfonickým duetom speváčok. Neskôr po úvode nasledovali piesne „Atlantis“, rovnomenná skladba albumu venovaná autorovi jeho artworku, Svetozárovi Košickému. Toto vystúpenie bolo druhým vystúpením kapely v Randali za rovnaký týždeň a predstavili na ňom skladby zo svojho druhého albumu Smoke of Tommorow. Nemohla chýbať ani ich pieseň o znečisťovaní životného prostredia a následkoch s názvom „Dust“ alebo „From Survivor to Creator“, kde bolo počuť v úvode hru violončela s klavírom a neskôr aj „súboj“ vokálov.


Zľava: Peter Bulík (gitara) a Mayo Petranin (spev) z kapely Castaway. Foto: Denis Kollár

Nakoniec celý koncert zavŕšila posledná, bratislavská, metalová kapela Castaway. Medzi skladbami, ktoré tu od nich odzneli, sa objavila aj „Wish You“ z ich prvého debutu, ktorá bola určená starším fanušikom. Po nasledujúcej skladbe prebehol krst ich najnovšieho albumu Before You Drown a jeho krstným otcom sa stal Dodo Ďatel z kapely Galadriel. Album pokrstil dažďovou vodou zo suda zo Šenkvíc. Posledná skladba s vyhranými sólami gitár ukončila celý program.

21 views0 comments
bottom of page