top of page
Search

The 69 Eyes ďalším menom Atomic Fire Records s novou hudbou na obzore

Goth 'n' rolloví Fíni The 69 Eyes dnes, 17. februára, oznámili podpis zmluvy s vydavateľstvom Atomic Fire Records. To znamená, že čoskoro svetu prinesú aj nejaké svoje hudobné novinky a koncerty.


„Sme späť a v plnej akcii!! Tu v Helsinkách sa naše cesty skrížili s naším bývalým A&R Gabi Hakanenom, ktorý v tom čase vydal naše najpredávanejšie albumy ‚Devils‘ (2005) a ‚Angels‘ (2007) a po vypočutí našich nových ukážok sme sa rozhodli v budúcnosti opäť spolupracovať. Mimo Fínska sme sa opäť stretli s naším bývalým vysnívaným tímom Nuclear Blast, ktorý je teraz v Atomic Fire Records, takže tento ‚reboot‘ je pre nás absolútnym šťastím. Čoskoro vám okolo uší budú lietať ďalšie hojdavé zvuky!“ – slová speváka Jyrkiho 69


Táto štvorica helsinských upírov na svete „straší“ dlhých 33 rokov a za ten čas prešla takmer všetky kontinenty sveta. V ich hudbe sa nachádzajú témy ako láska, smrť a melanchólia, na konte majú dvanásť štúdiových albumov a tiež niekoľko platinových platní s albumami Blessed Be (2000) a Paris Kills (2002).


„Sme veľmi radi, že môžeme privítať našich priateľov, Helsinki Vampires – najjedinečnejšiu a jednoducho najúžasnejšiu gotickú kapelu medzi nebom a peklom. Pracovali sme spolu už viac ako 10 rokov a na 4 štúdiových albumoch a teraz budeme pokračovať v spolupráci pod hlavičkou Atomic Fire Records. Je to pre nás všetkých ako návrat domov a sme poctení, že kapela chce pokračovať v tomto dlhotrvajúcom vzťahu.“ – vyjadrenie CEO a A&R Atomic Fire Records Markusa Wosgiena

V súčasnosti The 69 Eyes tvorí už spomínaný Jyrki 69, Bazie (gitara), Timo Timo (gitara), Archzie (basgitara) a Jussi 69 (bicie).


Zdroj: Atomic Fire Records. Foto: Marek Sabogal

4 views0 comments
bottom of page