top of page
Search

The Drain venovali singel svojmu bubeníkovi

Pražskí alt rockeri The Drain zverejnili 24. augusta svoj nový, už druhý, singel „Oh, David!“ so sprievodným videoklipom, ktorý venovali bubeníkovi Davidovi „Tačudovi“ Petrouškovi. Ide o skladbu z nadchádzajúceho, v poradí štvrtého, štúdiového albumu Old Big Bad, New Big Good, ktorý majú vydať už túto jeseň.Vizuál klipu odkazuje na deväťdesiate roky až prelom milénia. Autorom textu „Oh, David!“, ale i námetu a scenára videa je frontman, spevák a gitarista The Drain Daniel Šubrt. Tieto tri veci vzišli zo Šubrtovej nespokojnosti so všeobecnou prezentáciou kapiel.


„Najväčším nešvárom koncertných fotografov a kameramanov je všadeprítomná stále trvajúca ignorácia bubeníkov. Presnejšie lenivosť dostať sa s objektívom za prednú líniu na pódiu. Týmto singlom chceme nášmu bubeníkovi Tačudovi nahradiť roky utrpenia a dopriať mu zaslúženú dávku pozornosti. Témou songu je oslava Tačudovho životného elánu a radikalného hédonizmu. Námet vznikol spontánne počas jednej zo skúšok, ktorú sme venovali skôr konzumácii alkoholu a ďalších návykových látok, ako reakciu na Davidovu nenásytnosť. – slová frontmana Daniela Šubrta

Videoklip ku skladbe „Oh, David!“ spracoval štáb pod vedením Kateřiny Husákovej. S Husákovou formácia spolupracovala už päť rokov dozadu, a to pri videách skladieb „Love Myself“ a „Sprank a Skank and Bang“. Zábery párty pri bazéne pochádzajú z Českých Budějovíc, čiže rodiska kapely The Drain.


Album Old Big Bad, New Big Good má vyjsť 22. októbra 2021 a bude dostupný aj na vinyle. O jeho produkciu sa postaral Nèro Scartche (MYDY). Skladba „Oh, David!“ sa nahrávala v dvoch štúdiách, a to v Golden Hives Studio a Megahit Lair Studio. Majiteľ prvého spomínaného štúdia, Amak Golden, ju aj zmixoval. Mastering je prácou Michaela Fossenkempera z newyorského TurtleTone Studia.


Zdroj: AMpromotions

13 views0 comments
bottom of page