top of page
Search

Thunderslave vyhodili kvôli výtržníctvu z vydavateľstva

V utorok 9. júna 2020 bolo stránkou Rock'n Norte uverejnené video ako členovia mexických metalistov Thunderslave a kapely Hellcharger v nočných hodinách vyčíňali na cintoríne v meste Apodaca. Pod vyplyvom alkoholu poškodzovali náhrobné kamene a zábavali sa pri nich.


Krátko na to reagovalo aj vydavateľstvo prvej z nich, No Remorse Records. Kapela v ňom mala vydať nadchádzajúci debutový album Unchain the Night, ktorého dátum vydania bol naplánovaný na 26. júna 2020. Avšak, kvôli incidentu sa rozhodli formáciu vyškrtnúť zo zoznamu kapiel a zrušiť vydanie ich novinky.

„Vážení priatelia, partneri a médiá. 26. jún 2020 bol dátumom vydania debutového celovečerného albumu Thunderslave z mexického Monterrey pod názvom „Unchain the Night“. Všetko bolo pripravené, kópie CD boli zaplatené, vyrobené a dodané, začala sa propagačná kampaň a všetko bolo pripravené na vydanie albumu. Pred dvoma dňami, 9. júna, nás člen kapely informoval, že sa v opitosti podieľal na „niečom“ a s niekoľkými kamarátmi „niečo“ zlomil. Je bežné, že niekedy budeme bojovať alebo niečo „zlomíme“; je to koniec koncov rock 'n' roll a história heavy hudby. Vždy však existujú HRANICE pre to, čo je akceptované a čo nie. Nie sivé hranice, ale výrazné a vážne hranice, ktoré kedy sú raz prejdené, je potrebné, aby sa každá strana rozhodla na základe svojej etiky. No Remorse Records vždy podporuje kapely a našich umelcov, ktorí v mnohých prípadoch majú dlhú spoluprácu so značkou, vzájomný rešpekt a priateľstvo. Bolo to práve dnes ráno, 11. júna, kedy sme boli informovaní a zistili sme, čo sa v skutočnosti stalo, týkajúc sa Thunderslave. Do panteónu svätej Márie v obci Apodaca vstúpila spoločnosť mladých ľudí, ktorá ničila náhrobné kamene, mauzóleá a kríže, ktoré zničili. Od chvíle, keď už existuje video o cintoríne vandalizmu (ktorý sme práve videli), nemá zmysel, aby vydavateľstvo čakalo na policajné správy a ďalšie súvisiace správy, pretože násilie a vandalizmus patria medzi veci proti našej etike. Vždy podporujeme slobodnú vôľu, ale máme tiež právo nastaviť tieto HRANICE podľa profesionality našej etiky a značky. Nechceme tiež používať takéto činy ako „reklamu“, takže nemáme inú možnosť, ako ZRUŠIŤ a VYMAZAŤ toto vydanie a ukončiť našu spoluprácu s Thunderslave a zúčastnenými členmi. Thunderslave sa môžu pripojiť k akémukoľvek inému vydavateľstvu a vydať svoj album. Všetkým, ktorí si predobjednali (nadchádzajúci) album Thunderslave „Unchain the Night“, bude cena za túto položku vrátená. Ospravedlňujeme sa. Všetkým médiám, ktoré už dostali kópie od začiatku propagačnej kampane, vám odporúčame tieto kópie zničiť a chceme objasniť, že No Remorse Records nebude mať žiadnu ďalšiu spoluprácu a/alebo vzťah s Thunderslave. Ďakujem za pochopenie. S rešpektom, No Remorse Records.“ – stanovisko vydavateľstva No Remorse Records
25 views0 comments
bottom of page