Search

Tilla Lindemanna vypočúvali v Rusku

Frontman nemeckých Rammstein, Till Lindemann, bol predvčerom, 28. augusta, večer ruskou políciou, podľa očitého svedka v civile, odvedený zo svojej hotelovej izby v regióne Tver a predvedený na miestnu policajnú stanicu na výsluch.Podľa magazínu Summa Inferno mal spevák deň po vypočúvaní so svojou sólovou skupinou vystupovať na festivale Maklarin za Rodinu na počesť výročia miestneho výrobcu piva Afanasy a narodenín organizátora Maxima Larina. Ako včera prostredníctvom Facebooku organizátor festivalu informoval, dostal odpoveď od Lindemanna, že na ich festivale „nesmel vystupovať a bol upozornený na možnosť postaviť ho pred administratívnu a trestnú zodpovednosť v prípade porušenia predpisov.“ Účasť kapely Tilla Lindemanna na medzinárodnom festivale vojenskej hudby Spasskaja bašňa v Moskve je tak zatiaľ otázna.


Medzitým Lindemannovmu manažérovi, Anarovi Reibandovi, hrozilo vyhostenie a zákaz vstupu do krajiny pre porušenie migračného režimu na hraniciach, pretože ako dôvod na vstup do krajiny uviedol turizmus. Podľa slov jeho právnika bol nakoniec zbavený všetkých obvinení.


Lindemann mal tento mesiac tiež problémy s petrohradskou Ermitážou, kde nakrúcal videoklip pre svoj sólový singel „Ljubimyj gorod“, pre porušenie licenčných podmienok a neoprávnený predaj digitálnych umeleckých diel zobrazujúcich speváka v interiéri múzea.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Sven Mandel

33 views0 comments