top of page
Search

Topfest Slovakia 2023 zatiaľ na tretine abrahámskeho letiska a prekvapenie z Kanady

Festival Topfest Slovakia 2023, ktorý sa bude konať 23. – 25. júna na RC Letisku v Abraháme, ponúkne rockovo-metalovo-punkový line-up, aký na Slovensku ešte nebol. Uviedol to Michal Krasňan z agentúry Topfest Management na tlačovej konferencii ku festivalu, ktorá sa uskutočnila v stredu v Bratislave.


Počas dvadsiatich minút trvania konferencie zástupca organizátora festivalu potvrdil najväčšie ťaháky jeho line-upu, akými sú Parkway Drive, Arch Enemy, Amon Amarth alebo zástupca našich zemepisných šírok, kapela Kabát. Zároveň uviedol, že manažment festivalu pracuje na podpise zmluvy so skupinou z Kanady, ktorej meno bolo medzičasom zverejnené a sú to Three Days Grace.Čo sa týka programu festivalu ako celku, ten bude podľa Krasňana na dvoch hlavných pódiách začínať okolo 16:00 a skončí okolo tretej hodiny v noci. Koncert bude vždy buď na „A“, alebo na „B“ pódiu, aby sa na tom druhom mohli pripraviť ďalší účinkujúci a nedochádzalo k meškaniam. Čas pred hlavným programom a po ňom, teda dopoludňajšie, resp. skoré popoludňajšie, a neskoré nočné, resp. skoré ranné hodiny, budú patriť „C“ pódiu. Na ňom zahrajú mladé, začínajúce kapely, ktoré sa stále môžu organizátorom prihlasovať a doplniť tak už prihlásené formácie, akými sú Migrain či Dany Moment.Organizátori festivalu majú zatiaľ k dispozícii približne tretinu plochy abrahámskeho letiska, no v prípade veľkého záujmu o akciu sú schopní túto rozlohu zväčšiť. V areáli sa návštevníci môžu tešiť na všetky zvyčajné služby – pripravená bude parkovacia plocha, ako aj plocha na stanovanie či parkovanie karavanov. Na viacerých miestach budú gastro zóny, stánky s „merchom“ či miesta na nabitie mobilných telefónov a iných zariadení, v stanovom mestečku budú k dispozícii aj sprchy. Vítaným oživením festivalovej lúky určite bude rocková diskotéka či pokrytie areálu Wi-Fi sieťou, na ktorom organizátori pracujú.


Vstupenky na Topfest Slovakia 2023 si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal, a to za 77 eur za jednodňový lístok, 127 eur za permanentku, respektíve 349 eur za VIP permanentku. K dispozícii sú aj cenovo zvýhodnené detské a juniorské lístky či lístky pre držiteľov preukazov ŤZP a ŤZP-S. Pozor, uvedené ceny však platia už len do 15. mája 2023, po tomto termíne cena jednodňových lístkov stúpne na 80 eur, kým cena permanentiek na 134 eur. Držitelia VIP permanentiek sa môžu tešiť na vlastnú zónu pod pódiom, v ktorej nájdu komfortné sedenie a občerstvenie. Budú v nej mať aj príležitosť stretnúť sa s účinkujúcimi kapelami, ktoré budú okolo VIP zóny prechádzať do zákulisia.


Zdroj: Andrea Čurná

42 views0 comments
bottom of page