top of page
Search

Trashcan Dance a Stealth Division sa spojili pre nový singel

Epická skladba „Polezhaevskaya Station“ je ovocím spolupráce medzi shock rockovou kapelou Trashcan Dance a synthwavistami Stealth Division.Táto viac ako šesť minút dlhá temná vlna-industriálno-metalovej melódie vychádza zo sci-fi románu Dmitrija Glukhovského Metro 2033, kde ľudstvo ustupuje v podzemných tuneloch moskovského metra po jadrovej katastrofe.


Len málokto videl denné svetlo na vlastné oči a peklo hore na povrchu je ešte smrteľnejšie ako hrôzy, ktoré číhajú v tieni zničených staníc metra z dávnych čias.


Temný svet knihy je známy mnohým hráčom, ktorí hrali počítačovú hru založenú na nej.


Strašne naliehavý príbeh Trashcan Dance je skrútený do podoby takmer inšpirovanej EDM, ktorá pripomína staršie albumy Nemcov Rammstein, ako aj klasiku gothic rocku.


Skladbu masteroval Svante Forsbäck v Chartmakers.


Grécke vydavateľstvo Sleaszy Rider Records vydalo na jeseň 2021 posledné EP Trashcan Dance s názvom Beso Negro. Skupina momentálne nahráva svoj ďalší plnohodnotný album.


V rovnakom roku ako EP Thrashcan Dance vydali Stealth Division svoj debutový album Bring your lazers, please! Za Stealth Division stojí Mikael Grönroos. Mikael je gitarista, ktorý cestoval po Európe a hral v Japonsku s metalovou skupinou Shear. Počas posledných rokov sa Mikael zameral hlavne na tvorbu detskej hudby pre národnú televíziu vo Fínsku. Pri tvorbe hudby vo všetkých možných žánroch sa u neho prejavila láska k syntezátorovej hudbe 80. rokov.


Zdroj: Inverse Records

4 views0 comments
bottom of page