top of page
Search

Trendkill Inc. a ich nové video

Po obnovení živých koncertov vydala heavy/thrash metalová skupina Trendkill Inc. zo São Paula svoje nové hudobné video k skladbe „Shattered Life“. Produkované kapelou a upravené novým členom Diegom Verasom (gitara) ukazuje zábery z prvých vystúpení, ako aj predvystúpení, a to zábavným a jednoduchým spôsobom.


Diego, ktorý podľa zvyšku Trendkill Inc. sem dokonale zapadá povedal:

„Odkedy som sa pripojil ku kapele, myšlienka natočiť videoklip k skladbe ‚Shattered Life‘ bola, s istým naliehaním našich poradcov, vždy na programe dňa, narazili sme však na otázku rozpočtu a nápadov.“ 

Skladba „Shattered Life“, ktorá uzatvára debutové EP s vlastným názvom, ktoré skupina vydala v decembri 2021, je podľa vízie hudobníkov jednou z najlepších diel, pretože má vzrušujúce tempo, ktoré zostáva počas celej melódie spadajúce do melodickejšia kadencia v refréne. Bubeník Alexandre Fontana dodal, že „zvyčajná hudba je uzatvárať show s krvou v očiach.“Prvotnou myšlienkou pre „Shattered Life“ bolo hudobné video spojené s textom, ale s týmto návratom vystúpení skupina uprednostnila o niečo viac „rock 'n' rollu“ s oboma nohami na hrudi.


„Bohužiaľ, každá kapela začína dvoma nohami v podzemí, bez financovania alebo akéhokoľvek externého stimulu, takže v tejto chvíli sme chceli urobiť niečo jednoduchšie, objektívnejšie a to jasne ukazuje, ako si túto novú fázu užívame, vyzretejší, sústredenejší a naladení na to, že žijeme.“ – slová Sandra „Murdoka“ (gitara) a Sandro Cezzara (basgitara)

Po štyroch vystúpeniach je program Trendkill Inc. nateraz takýto:

  • 7. máj 2022 – Blackburst Studio Bar, São Paulo/SP, Brazília

  • 28. máj 2022 – Gazometer Rock Bar, Sorocaba/SP, Brazília

  • 7. marec 2022 – Caveira Velha Rock Bar, Jandira/SP, Brazília


Tento návrat ku koncertnej rutine a synergia medzi všetkými v kapele ukazuje, že Trendkill Inc. je na správnej ceste a je pripravená dosiahnuť ešte vyššie úspechy, napísať nové piesne a konečne vydať dlho očakávaný plnohodnotný album.


„Naozaj mám pocit, že toto je zatiaľ najlepšia fáza kapely, robíme skvelé koncerty a hlavne sa bavíme viac ako kedykoľvek predtým. Toto je určite skvelý krok, aby sme sa vrátili k práci na nových kompozíciách, ktoré budú nepochybne ešte lepšie ako tie, ktoré sme vydali na našom prvom EP, pretože sme dozreli.“ – slová speváka Kelvina Wallaca

Eponymné debutové EP, zverejnené 12. decembra na všetkých tradičných digitálnych platformách a tiež na fyzickom CD, má päť silných skladieb s množstvom úderov a riffov, ktoré sú hybridnou zmesou vplyvov z tradičného heavy metalu a modernejšieho thrash metalu, ktoré skúmajú každodenné témy, sociálne a dokonca filozofické problémy s veľkou identitou. Fyzické EP je možné získať na tomto odkaze.


Pripomíname tiež, že Trendkill Inc. sa s ďalším, zatiaľ ešte nevydaným videom, zúčastní 22. mája akcie Metal No Vale Festival Online 5th Edition spolu s ďalšími skvelými kapelami ako Faces of Death, Nuclear Overdose, Perpetual Sign, medzi inými, s exkluzívnym vysielaním na youtubovom kanáli METAL NO VALE.


Zdroj: JZ Press. Foto: Yara Häag

7 views0 comments
bottom of page