top of page
Search

Udo Dirkschneider s novým singlom a predobjednávkami albumu

Nemecká metalová stálica, Udo Dirkschneider, je muzikant známy nielen z pôsobenia v kapele Accept, ale aj z jeho projektov U.D.O. a Dirkschneider. Zostávajúc dlhé roky samým sebou, Dirkschneider sa bráni trendom hudobného priemyslu a vďaka tomu tvorí hudbu tak, ako to sám cíti. Dôkazom predošlej vety má byť album coververzií svetoznámych skladieb menom My Way (názov podľa rovnomenného hitu Franka Sinatru), ktorý uzrie svetlo sveta 22. apríla tohto roka.Okrem toho, že sú už spustené predobjednávky tohto albumu (linky na streamovacie platformy, ale aj do e-shopu vydavateľstva Atomic Fire Records, ktoré album vydá, nájdete tu), Udo Dirkschneider vypustil do sveta aj prvý singel z chystaného sedemnásťskladbového nosiča. Ide o notoricky známy song „We Will Rock You“ od legendárnych Britov Queen, ktorého coververziu od Uda Dirkschneidera ocenil aj člen tejto kapely, gitarista Brian May. Ten ju označil za „jednu z najsilnejších coververzií skladby kapely Queen, akú kedy počul.“ Udo Dirkschneider zas svoj nový singel okomentoval nasledovne:


„Queen ukázali, aká všestranná môže byť kapela. Vždy ma fascinovali a boli jednou z mojich úplne prvých obľúbených kapiel. Queen ma hudobne inšpirovali a stále rád počúvam všetky ich nahrávky. Najviac sa mi páči živá verzia „We Will Rock You“, preto som ju použil pre svoju cover verziu“.

Ak vás skladba „We Will Rock You“ v podaní Uda Dirkschneidera zaujala, môžete si ju vypočuť na YouTube a na streamovacích platformách. Celý album My Way, ktorého bude táto skladba súčasťou, si zas môžete predobjednať/preduložiť na linku vyššie, no a link na singel „We Will Rock You“ na Spotify tradične pripájame.Zdroj: Atomic Fire Records

7 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page