top of page
Search

UK SUBS predstavili svoj britský punk aj Košičanom

Nestarnúci UK SUBS sa po svojom piatkovom koncerte v Bratislave presunuli v nedeľu 2. februára 2020 do undergroundom nasiaknutého košického Collosseum Clubu. Táto britská punková partia len potvrdzuje, že ešte stále nepatrí do starého železa.Hlavný spevák a gitarista kapely TVOi! POSTOi!. Foto: Denis Kollár

Na koncerte ich zo začiatku podporili domáci predstavitelia žánru Oi!, TVOi! POSTOi!. Kapela začala o menej ako dvadsať minút skôr a po svojej introdukcii predstavili svoju prvú skladbu „BLB“. Zaujímavosťami počas ich vystúpenia boli basákova hra na basgitare aj s rukou v sadre a pohyb speváka Charlieho Harpera z hlavnej kapely večera pomedzi divákmi. Poslednou ich piesňou mala byť síce „moshpitovka“ s názvom „Chce to kľud“, ale pokrikmi si publikum predsa len vypýtalo prídavok. Ním boli „Piatok večer“ a „Fajront“.


Spevák Charlie Harper z kapely UK SUBS. Foto: Denis Kollár

Pred začiatkom vystúpenia hlavného aktéra tohto večera sa jeho spevák znovu pohyboval medzi divákmi, ktorých sa už nahromadil väčší počet. Ováciami privítaní britskí punkáči UK SUBS sa zhostili pódia a odohrali svoj štartér „You Can't Take It Anymore“. Diváci nabudení ich hudbou začali tancovať a pogovať, prípadne sa zapájali pri pokrikoch v skladbách. Takto to pokračovalo počas celého ich vystúpenia. Po piesni „Emotional Blackmail“ si kapela navzájom ďakovala s nadšeným publikom. Koncertom zazneli aj iné hity kapely ako napríklad skladba „500cc“. Po pokrikoch „UK SUBS!!!“ si nabudení diváci vydobili prídavok v podobe štyroch piesní. Ten síce fanúšikom nestačil, ale kapela už išla smerom do backstageu. Neskôr vyšli von medzi ľudí, aby si mohli dať pivo na bare. Avšak, s radosťou si spravili fotografie a rozdali podpisy svojim fanúšikom.

105 views0 comments
bottom of page