top of page
Search

„Věříte, že jste bez viny?“ pýtajú sa v novom singli Witch Hammer

Tretí singel metalových úderníkov Witch Hammer predstavuje ich novú, už o dva týždne vychádzajúci album. Nová skladba ukazuje pokojnejšiu tvár kapely a baladický podtón upozorňuje na fakt, že dookola opakovaná lož sa stáva pravdou.Witch Hammer sú na scéne už viac ako dve dekády, za ktoré stihli nahrať päť štúdioviek. Tá šiesta u Smile Music vyjde už za mesiac a zohľadňuje všetky skúsenosti jablunkovskej kapely, ktoré partia z nášho najvýchodnejšieho mesta za tie roky v štúdiách aj na pódiách získala.


Tretí singel „Pravdou lhát“ je skladba, ktorá celý album uzatvára a po predchádzajúcej smršti nadupaných songov do albumu prináša upokojenie.


„Je to zase iný uhol pohľadu a ďalší z palety farieb v našej tvorbe, kedy odhaľujeme melancholickejšiu a zmierlivú stránku veci. Hudobne sa hráme s náladou a kĺžeme songom postupne k vygradovanému refrénu, kde Honza hlasivky naozaj nešetrí. Udalosti posledných niekoľko rokov nás bohužiaľ presvedčili, že je medzi nami stále veľa ľudí, ktorí z pohodlnosti, či vlastnej naivity, dobrovoľne chodia so šatkou cez oči a so špuntmi v ušiach. Text je akýmsi mementom na tému, že 100x opakovaná lož sa stáva pravdou.“ – slová basgitaristu Petr Caputa k skladbe

Ako sme informovali v januári, v štúdiu Bomb Jack celú kapelu pri nahrávaní nešetril ani producent Wendel Dreiseitl a vytlačil z nej to najlepšie.


Petr Caputa je s gitaristom a spevákom Honzou Šotkovským vo Witch Hammer už od začiatku. Aj tieto okolnosti ho viedli k zamysleniu sa nad dnešným svetom a vtlačeniu koncepčného príbehu o ľuďoch, čo ovládajú svet, do všetkých piesní novej, už šiestej štúdiovky Absolutno II: Coinspirace.


„Pravdou lhát“ je tak ďalší tematický dielik spracovaného konceptu, ktorý však začal už na predchádzajúcom albume. Vizuál nového singla, vrátane toho albumového a všetkých jednotlivých singlov aj merchu, dodal David Havlena. A podľa jeho slov nebolo myšlienku „v pravdu sa premieňajúcu lož“ úplne jednoduché graficky stvárniť.


Predpredaj albumu je možný prostredníctvom SparkShopu.Zdroj: Smile Music Records

15 views0 comments
bottom of page