top of page
Search

V Bratislave sa chystá jedinečný thrash metalový večer

Už o necelé dva týždne, v utorok, 12. júla 2022, zažije Slovensko večer, aký sa nikde inde na svete tak ľahko nezopakuje. V jeden večer a na jednom mieste sa totiž stretnú tri hviezdnymi menami nabité turné – v bratislavskej Refinery Gallery sa predstavia kapely Testament, Exodus, Sepultura, Death Angel a Heathen.


Tento koncert by sa tak, keďže počas neho vystúpia kapely, ktoré sa predbiehajú v tom, ktorá má zvučnejšie meno, dal nazvať koncertom bez headlinera. Všetkých päť kapiel totiž prežíva vydarené obdobie – Američania Testament sa okrem vydania šťavnatých albumov Brotherhood of Snakes a Titans of Creation posilnili o bývalého bubeníka Slayer Davea Lombarda a novým albumom Persona Non Grata sa po rokoch čakania pýšia aj ich krajania Exodus. V podobnej sile sa však do Bratislavy chystajú aj nestarnúce brazílske legendy Sepultura s ich najnovším počinom Quadra, kalifornské zoskupenie Death Angel, ktoré síce s vydaním desiatej štúdiovky váha, no vlani svoje kvality potvrdilo "živákom" Bastard Tracks, či ďalší (a poslední na tomto koncerte) Američania Heathen, ktorým z ich domovského Sanfranciského zálivu naposledy do sveta vyplával ešte predvlani album Empire of the Blind.


V Bratislave by tak o dva týždne v utorok nemal chýbať žiadny thrash metalový fanúšik – lístky na veľkolepý koncert „Fantastickej päťky“ Testament-Exodus-Sepultura-Death Angel-Heathen nájdete tu, viac informácií zas vo facebookovej udalosti.


Zdroj: Obscure Promotion

146 views0 comments
bottom of page