top of page
Search

V InParku odzneli tanečné tóny ska

Po predvčerajších Friday Whiskey sa 6. augusta 2020 na rovnakom pódiu T&B Stage v InParku predstavili predstavitelia bratislavského ska – Rumaska. Kapelu a ich tvorbu si môžete pamätať z line-upu nášho online eventu Quarantine dayz Vol.1.

Saxofonistka Andrea Weigelová. Foto: Denis Kollár

Po úvodných bicích „skromnej“ inštrumentálnej introdukcie sa pridali gitarové riffy, ktoré následne striedavo nahrádzala pohodová ska hudba so saxofónom a tvrdá rocková až metalová melódia. Nasledovala prvá „songa“ ešte zo starých časov v garážach s názvom „Lekcia“. Rum a pivo, ako tomu je v piesni „Alkoholická“, nie je ich gustom a ani nápadom z ich hlavy. Skalný fanúšik s neskoršou podporou ďalšej fanúšičky si išli svoje a naplno využívali priestor pred pódiom. Počas korony zbúchali na koncerte obkročne nadväzujúce skladby „Lenivec“ a „Víkendová“, ktorým ešte len majú vzniknúť ich štúdiové verzie. Medzi týmito dvomi novinkami odohrali aj svoju charakteristickú pesničku „Stanovačka“ a úplným klincom večera bola minuloročná „Zabiť druhého“. Po ňom upozornili aj na možnosť kúpy ich nového EP na CD, ktorým by návštevníci podporili samotnú skupinu. Potom prišli na rad stretnutia fanúšikov s jej členmi či už na, alebo pred, T&B Stageom.


Zľava: Aleksandr Žukov (bicie), Dávid Šlosár (gitara/spev) a Andrea Weigelová. Foto: Denis Kollár

Rumaska sa začala formovať v Bratislave v roku 2015 ako reakcia na nedostatok koncertov žánru ska a ska-punk. Tento rok vydali svoje debutové EP, z ktorého skladby použili aj pri včerajšom vystúpení v InParku.

80 views0 comments
bottom of page