Search

V Prahe už čoskoro vystúpi kapela Gojira

Francúzski metalisti Gojira, známi okrem iného aj svojou aktivistickou činnosťou v oblasti ekológie, životného prostredia či ľudských práv, vystúpia už v závere budúceho týždňa v pražskom Fore Karlín. Kapela, ktorá je v poslednom desaťročí vedúcou postavou akejsi renesancie metalovej hudby vo svete, má na svojom konte aj dve nominácie na Grammy. Fanúšikom z Prahy a okolia sa formácia okolo Joea a Maria Duplantierovcov najbližšie predstaví už 25. júla 2022, a to v sprievode Novozélanďanov Alien Weaponry a Angličanov Employed to Serve.Keby ste bratom Duplantierovcom v čase, kedy zakladali skupinu Gojira, povedali, že o pár rokov neskôr budú predskokanmi skupín, akými sú Metallica či Slayer, ba dokonca že sa o nich bude hovoriť ako o potenciálnych nástupcoch týchto legiend, pravdepodobne by vás vysmiali. Aj takéto príbehy však píše život. Francúzska kapela si začala svojím osobitým prejavom získavať masy fanúšikov najmä od roku 2005, kedy svojím albumom From Mars to Sirius vytesala podobu moderného metalu. Odvtedy sa o nich hovorí aj ako o vierozvestcoch či obroditeľoch tohto žánru.


V Prahe Gojira predstaví predovšetkým svoj najnovší album Fortitude, ktorý vyšiel ešte vlani. Fanúšikovia si po piatich rokoch čakania na nový nosič od neho sľubovali veľa a Francúzom sa podarilo uspokojiť ich. Aj nový album skupiny Gojira totiž prináša emocionálny pôžitok, hymnickosť či otváranie sa novým hudobným smerom, ale aj pokračovanie boja hudbou za lepší svet – faktory, ktoré sú pre formáciu typické. Českému publiku je už štvorica z francúzskeho Ondres známa – v Prahe vystúpili s ich predchádzajúcim albumom Magma pred piatimi rokmi, kedy vypredali tamojšiu Lucernu, a v Česku sa ukázali aj ešte v roku 2006, kedy si ich na festival Brutal Assault pozvala agentúra Obscure Promotion, ktorá stojí aj za ich blížiacim sa pražským koncertom.


Vidieť kapelu Gojira naživo stojí za to – je to kapela, ktorá neprestáva prekvapovať, kapela bojujúca za lepší svet. A také dnešný svet potrebuje. O ich kvalitách sa môžete prísť presvedčiť aj na ich pražský koncert už budúcu nedeľu, 25. júla 2022, kedy zahrajú vo Foru Karlín – lístky zoženiete na tomto linku.6 views0 comments

Recent Posts

See All