top of page
Search

V Prahe vystúpia aj Spectral Wound, Gaerea a Altars Ablaze

Kanadskí black metalisti Spectral Wound, ich portugalskí kolegovia Gaerea a česká black/death metalová superskupina Altars Ablaze – tieto tri zoskupenia sa už v pondelok, 30. mája 2022, predstavia v klube Modrá Opice v pražských Vysočanoch.Jedovatú a melancholickú zároveň – takú hudbu hrá kapela Spectral Wound, pochádzajúca z Montrealu z kanadskej provincie Quebec, ktorá vo svojej tvorbe dobre kombinuje melodickosť, agresívnosť a rýchlosť. Ich riffy melodicky pripomínajú Poliakov Mgla, no zároveň sú v ich tvorbe cítiť postupy druhej vlny nórskeho black metalu, ktorá Škandináviou otriasla v deväťdesiatych rokoch. Ich najnovší album A Diabolic Thirst, dokonca údajne patrí ku esám v rukáve kanadského, respektíve quebeckého, black metalu, čiže ak ste fanúšikmi tohto žánru, určite sa do Prahy príďte pozrieť.Kapele Spectral Wound bude na pondelňajšom pražskom koncerte kryť chrbát dvojica hudobných telies. Tým prvým sú portugalskí black metalisti Gaerea, ktorí počas svojej (zatiaľ) šesť rokov trvajúcej kariéry už stihli precestovať Európu, zavítať dokonca aj do Číny a vydať album pod hlavičkou labelu Season of Mist. Títo Juhoeurópania síce vyznávajú klasický black metalový zvuk, ale pridávajú doň aj hutnosť a neurotickosť, typickú pre hardcore či sludge.

No a predskokanom týchto dvoch bude už spomínaná česká superskupina Altars Ablaze, zložená z členov kapiel, akými sú Heaving Earth, Supreme Conception či Elysium. Môžete tak očakávať uctievanie Angelcorpse, Hate Eternal či Immolation.


V Prahe to vyzerá na zaujímavý (predovšetkým) black metalový večer. Lístky na spoločný koncert kapiel Spectral Wound, Gaerea a Altars Ablaze si môžete kúpiť tu či v sieťach Ticketmaster a GoOut, viac informácii nájdete v facebookovej udalosti koncertu.


Zdroj: Obscure Promotion

6 views0 comments
bottom of page