top of page
Search

Vinnie Moore to rozbalil v Collosseu

Cesta z Bratislavy do Košíc je síce trochu dlhá, ale pohodová. Asi takto sa nejak dá opísať cesta medzi dvomi najväčšími metropolami Slovenska. Čakať na prekvapenie v podobe priestorov klubu Collosseum, ktorý je na prvý dojem úžasný, a pri ktorom človeku padne sánka. Priestranný a hlavne undergroundový. Klub sa nachádza pod úrovňou cesty asi 5-7 metrov. Okolo 19:30 sa priestory pomaly zapĺňali fanúšikmi vo vekovom priemere cca 55-60 rokov, a bolo tu cítiť dobrú dávku rokenrolu. Začiatok o 20:00 sa z nepochopiteľných dôvodov posunul o polhodinu neskôr. Čakanie na začiatok spríjemňovali z reproduktorov pankáči Chelsea.

V súčasnosti je Vinnie Moore na svojom veľkom turné, na ktorom ho doprevádzajú talianski muzikanti – bubeník Roberto Pirami, gitarista Emiliano Tessitore a basgitarista Francesco Caporaletti. V rámci tejto šnúry po prvýkrát navštívil 24. januára 2020 aj Košice. V Collosseu tento výnimočný muzikant predstavil nielen zopár vecí zo svojej fantastickej inštrumentálnej novinky Soul Shifter, ale aj prierez svojou doterajšou tvorbou.

Gitarista Vinnie Moore. Foto: Denis Kollár

Presne polhodinu po 20. hodine začalo vystúpenie. Zvuk v klube bol vynikajúci, čistý, až neskutočný. Gitarové rífy od začiatku prvej skladby „Ridin“ prenikajú pod kožu a publikum sa pomaly začína hýbať. Geniálne skladby, niektoré v duchu blues rocku vystreľujú do uší ako balzam na dušu. Radosť počúvať. A ešte väčšia radosť sa pozerať na kapelu, ktorá si to nesmierne užíva. V šiestej skladbe „SSS“ zakomponovali kúsok rífu „Smoke on the Water“ od kapely Deep Purple. V ďalšej skladbe  predviedol novú techniku hry z úsmevom na perách cez uterák, ktorým si predtým utieral pot z tváre, a držiac ho v ľavej ruke na hmatníku gitary na ňu hral. Znelo to veľmi zaujímavo. Sólo bubeníka na oddych Vinnieho bolo neskutočne impulzívne a po jeho dohrani spustili druhú časť svojej virtuóznej hudby. Struny na gitarách dostali zabrať Na minútu presný koniec, keď odbilo 22:00, ale po krátkom skandovaní nahradil prídavok „Meltdown“, výborná skladba podmaňujúca všetky zmysly a hlavne telo.  Potom už následovala rozlúčka s publikom, neodmysliteľná selfie a odchod z pódia. Po koncerte sa objavil v publiku a trpezlivý fanúšikovia si dávali podpisovať LP platne ,gitary a iné predmety, ktoré s úsmevom bez problémov podpísal. Záver večera bol fantastický.

Zhodnotenie: koncert zo všetkým, ako má byť.


47 views0 comments
bottom of page