top of page
Search

Vinnie Moore zavíta prvý krát do Košíc

Rodák z amerického New Castlu Vinnie Moore, ktorý sa so svojou fenomenálnou hrou na elektrickej gitare zaradil s Yngwiem Malmsteenom a Tonym MacAlpineom medzi najvplyvnejších gitaristov tzv. „shredderského boomu“ 80. rokov minulého storočia, zavíta už v piatok 24. januára 2020 aj do košického Collossea. 


Po vydaní svojho debutového albumu Mind’s Eye (1987) vydavateľstvom Shrapnel bol časopismi Guitar Player, Guitar a Guitar World označený za „najlepšieho nováčika“. Neskôr sa preslávil ako člen londýnskej rockovej kapely UFO, ktorej členom je dodnes, a hosťoval aj na slávnom sólovom albume amerického rockera Alica Coopera z roku 1991, Hey Stoopid, spolu s ďalšími známymi menami ako Slash, Joe Satriani, Steve Vai a Mick Mars.


V súčasnosti je na svojom turné Soul Shifter Europa Tour 2020, na ktorom ho sprevádzajú aj talianski muzikanti, bubeník Roberto Pirami, gitarista Emiliano Tessitore a basgitarista Francesco Caporaletti. Počas tohto turné si prvý krát spraví zastávku aj v Košiciach, kde predstaví zopár skladieb nielen zo svojej inštrumentálnej novinky Soul Shifter, ale pridá k ním aj prierez svojou doterajšou tvorbou.


Na otázku, ktoré pesničky v Košiciach odohrá, Moore odpovedal: 

„Je to prekvapenie a ešte teraz to neviem stopercentne. Ale skladby budú z väčšiny mojich sóloviek.“

Vinnie Moore sa teší na Slovensko a ešte napísal aj pozdrav pre svojich slovenských fanúšikov: 

„Zdravím všetkých v Košiciach, teším sa, že sa 24. januára uvidíme v Collosseu. It's time to ROCK!“

Foto: Natália Novotná

18 views0 comments
bottom of page