top of page
Search

Volbeat opustil sólový gitarista Rob Caggiano

Včera, 5. júna 2023, dánska metal/rock/rokenrolová kapela Volbeat oznámila odchod svojho sólového gitaristu Roberta „Roba“ Caggiana. Na tohtoročných koncertoch ho podľa vyjadrenia nahradí priateľ Volbeat Flemming C. Lund (The Arcane Order).


„Po neuveriteľných desiatich rokoch musíme smutne oznámiť, že Volbeat a Rob Caggiano sa rozišli. Počas nášho spoločného času sme precestovali svet a zdieľali skvelé zážitky a vydali štyri albumy, na ktoré sme nesmierne hrdí a nemenili by sme ani chvíľu. Prajeme nášmu bratovi Robovi všetko najlepšie vo všetkom, čo urobí v budúcnosti (vieme, že to bude skvelé)! Nahradiť ho na pódiu bude náramná úloha, ale na našich koncertoch v roku 2023 bude na sólovej gitare hrať náš dobrý priateľ Flemming C. Lund (The Arcane Order). Ďakujeme všetkým našim neuveriteľným fanúšikom za ich podporu, a čo je dôležitejšie, ďakujeme Robovi za desať úžasných rokov. – Michael, Jon a Kaspar.“ – vyjadrenie kapely Volbeat na sociálnych sieťach

Caggiano bol súčasťou skupiny od 4. februára 2013. Pripojil sa k nim po svojom odchode z kapely Anthrax presne mesiac predtým, čo odôvodnil cieľom zamerať sa na produkciu v štúdiu. Pôvodne ho Dáni Volbeat prizvali ako nového producenta pre svoj nadchádzajúci album Outlaw Gentlemen & Shady Ladies, nakoniec sa však stal plnohodnotným členom skupiny a za desať rokov s nimi vydal štyri štúdiové albumy.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Sven Mandel

16 views0 comments
bottom of page